İntel 8. Nesil İşlemcileri %30 Daha Güçlü Olacak

Ana Sayfa » Teknoloji » İntel 8. Nesil İşlemcileri %30 Daha Güçlü Olacak
İntel 8. Nesil İşlemcileri %30 Daha Güçlü Olacak

İntel 8. nesil işlemcileri ile kullanıcının karşısına daha güçlü bir teknolojiyle çıkıyor.

Geçtiğimiz şubat ayında Tayvan Taipei’de düzenlenen Computex 2017‘de 8. nesil işlemci ailesi için 2017 yılının 2.yarısında çıkaracaklarını söylemişlerdi. Yeni işlemciler ile ilgili daha fazla bilginin yakın zamanda geleceğininde garantisinin vermişti. Yeni gelen nesil “Coffee Lake” olarak adlandırıldı.  Son üç nesildir 14 nm işlemci üreten şirket 2018 yılından önce 10 nm mimarisinden önce geçiş yapamayacaklarını belirtmişti. Core ailesinde 8. nesil, 14 nm sürecinde ise 4. nesil işlemciler olacak Coffee Lake mimarisi, ayrıca önemli bir gelişmeye sahne oldu.

İntel

İntel

İntel 8.nesil Yongalar dan Daha Fazla Performans Alınacak

Daha önce yapılan açıklamalarda yeni nesil Kaby Lake ailesine göre % 15 daha fazla performans sunacağı ifade etmişlerdi. Ama güzel bir gelişme ile bu farkın %30 a kadar çıkarıldığı duyuruldu. Bu yüzdeler firmanın Sysmark şirketi  ile yaptığı benchmark testlerinde ortaya çıkmış bulunmakta. İntel 8.nesil yongalar, Intel’in yakın zamanda duyurduğu Surface Laptop ve Surface Pro Tablet gibi yeni cihazlara yön vermeye devam eden 7. nesil işlemcilerinin yerine geçecek. Teknoloji böyle bir durumda gelişirken birçok kişinin hayalini süsleyecek bir teknoloji. Yeni nesil işlemciler ile ilgili elimize daha fazla bilgi geçtikçe sizi bilgilendirmeye devam edeceğiz.

Ayrıca “İntel’in Süper Hızlı Depolama Birimleri Geliyor” başlıklı habere buraya tıklayarak göz atabilirsiniz.

Kaynak: Techradar


İntel 8. Nesil İşlemcileri %30 Daha Güçlü Olacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Volkswagen Mikrobüs, Elektrikli Araç Olarak Geri Dönüyor CloudFlare Logosunu Değiştirdi! Youtube’da Açık Ortaya Çıktı Apple cihaz değişimi nasıl yapılır? Cihaz değişim ücretleri Facebook, TV Uygulaması Üzerinde Çalışıyor Huawei, uluslararası akıllı telefon sevkiyatlarını askıya alabilir

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır