Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü

Ana Sayfa » Gündem » Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü
Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü

Intel‘in eski CEO’su ve büyük emekçisi olan Paul Otellini 66 yaşında vefat etti.

Şirketin 2005 yılı ortasında 2013’e kadar CEO’su olarak göreve üstlendi ve daha sonrasında emekli olan Paul Otellini, 66 yaşındayken öldü.

Yapılan açıklamalara göre dün gece uykusunda hayatını kaybeden Otellini, 40 yıldan uzun bir süresini bu şirkette çalışan olarak geçirdi. Şirketin şuan ki CEO’su Brian Krzanich “Uzun vadeli büyüme için operasyonları ve maliyet yapısını dönüştürme”; sunucu pazarında bir liderlik pozisyonu varsayarak; küresel durgunluk döneminde karlılığın devam etmesini sağladı “dedi. Ayrıca Otellini, San Francisco’da yaşıyor ve şirketin özgeçmişinde teknik mühendislik eğitimi almamış ilk CEO’su idi. Şirket, basın açıklamasında “Şirketin önceki 45 yıl boyunca yaptığı gibi CEO olarak sekiz yıl daha uzun süre gelir elde etti” dedi. Şirkete son yıllarında büyük yükselme sağlayan Otellini, şirket tarafından bu başarısı saygıyla anıldı.

Intel’in eski CEO’su Paul Otellini şirkete neler kattı?

Otellini’nin şirketi üstlendiği sıralar, Intel‘in satış gelirleri, göreve başlamadan önce kaydedilen 34 milyar dolarlık satışla 2011 sonunda 53 milyar dolara yükseldi. Intel‘in, fiilen Windows PC yonga üreticisi olarak güçlü liderliğini sürdürmesine ve istikrarlı bir şekilde kar sağlamasına yardımcı oldu. Apple, 2005 yılında Mac serisi için Intel işlemcilere geçiş yapacağını açıkladı ve Otellini, WWDC‘de bu duyuruyu yapmak için Steve Jobs‘ın sunumuna katıldı.

 


Intel’in eski CEO’su Paul Otellini öldü - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vodafone 29 Ekim bedava internet kampanyası 2018 Minecraft, Artık Windows Phone’ları Desteklemeyecek OnePlus 5 Hakkında Bütün Bilgiler Sızdırıldı Nissan Yelken Takımı denize çıktı Vodafone Yanımda çark çevirenlere büyük hediyeler dağıtıyor Galaxy S9 ‘Akıllı Tarama’ özelliği ile gelecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır