Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek

Ana Sayfa » Teknoloji » Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek
Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek

Intel, akıllı gözlük alanında başarısızlıklara göğüs gererek Vaunt adındaki akıllı gözlüğü piyasaya sürmeye hazırlanıyor.

Yıllar geçtikçe, daha fazla şirket akıllı gözlük alanında çalışmalar yaptığını ve başarısız olduklarını görüyoruz. Google‘ın gözlüğü Google Glasses hiç şansı olmadı. Ayrıca yakın zamandaki Snap Spectacles‘ın satış başarısızlığı ve Snap Inc. şirketinin milyonlarca zarara uğradığını unutmamak gerek. Ancak bu durumlar, Intel‘in yarış gibi tabir etsek de gelişmemiş bir alanda deneyimini engellemeyecek gibi.

Intel Vaunt akıllı gözlüğün özellikleri neler?

Şirketin üretmiş olduğu akıllı gözlüğün isim olarak Vaunt olarak anılıyor. Akıllı gözlük hakkında ilk detaylı bilgi girişi the Verge tarafından sağlandı ve görüntülendi. Görüntülere bakıldığında neredeyse normal gözlüklerden ayırt edilmeyecek bir tasarıma sahip. Özel bir ekrana sahip bazı hantal kulaklık yerine, Intel‘in Vaunt gözlükleri, 50 gramın (neredeyse Snap Spectacles‘ın tam ağırlığı) ağırlığıyla ölçülen basit plastik çerçevelerden oluşuyor. Akıllı gözlük reçeteli ve reçetesiz merceğe sahip olup donanımlı bir kameraya sahip değil.

Ancak gözlüğün saplarının iç kısmında düşük güçte bir lazer yanı sıra işlemci, ivmeölçer, bir Bluetooth çipi ve bir pusula bulunuyor. Intel‘in “birinci sınıf bir lazerin en alt düzeyinde olduğu kadar düşük güç” dediği bu lazer, 400×150 piksele kadar gözünüze kırmızı, siyah-beyaz bir görüntü yayınlıyor. Görüntü, birinin doğum gününü bildirebilir, bildirimlerinizi telefonunuzdan gönderebilir veya gözlükler, mutfakta olduğunu tespit edebilir ve size bir tarife gönderebilir. Lazer doğrudan retinanıza yansıyorsa görüntü her zaman odaktadır.

Intel Vaunt akıllı gözlük ön bakış

Intel Vaunt akıllı gözlük ne zaman piyasaya sürülecek?

Gelecek modellerde bir mikrofon ve Alexa veya Siri gibi akıllı asistanlara erişilebilecek olsa da, birinci nesil Vaunt modelleri başın sesi gibi titiz hareket jestleriyle kontrol altına alınacak. Intel bu gözlüklerin hayatınıza mümkün olduğunca doğal olarak uymasını istiyor.

Intel VaunIntel Vaunt akıllı gözlük yan bakışt akıllı gözlük yan bakış

Bu nedenle tasarım bakımından neredeyse normal bir gözlük görünümü sağlandı. Bunun gibi bir ürünün piyasada kanatları olup olmadığını belirsiz. Ancak Vaunt şu an görmediğimiz en akıllı “akıllı gözlük” versiyonunu temsil ediyor. Bununla birlikte, bu proje gelişimin çok erken aşamalarında. Bu nedenle bunun ne zaman piyasaya sürüleceği hakkında detaylı bir bilgi içermemekte.


Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Vizyona Yeni Çıkacak The Promise Filmine Tepkiler Yağıyor! İsimTescil’in Sahibi Tutuklandı! Audi geleceğin en iyi otomobil markası seçildi YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi Ünlülerin Instagram Üzerinden Kazandığı Paralar Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır