İnternetten Para Kazanma Yolları

Ana Sayfa » İnternet » İnternetten Para Kazanma Yolları
İnternetten Para Kazanma Yolları

Şuan bir çoğumuz internetten para kazanma yolları ile ilgili bir çok kez arama yapmışızdır ama ne yazık ki ne zaman olursa olsun tam olarak bilgi alamamış karşımıza gerçek olmayan içerikler (haber oku para kazan, makale yaz para kazan, para kazanma seti al, v.b.) aklımızı kurcalayıp durmuştu. Ama elbet karşımıza adam akıllı bir şey çıkmasa da azıcık olasa da bazı bilgiler edindik. Sizler için hazırlamış olduğum bu içerikte ihtiyacınızı karşılayacak hatta seçim yapmanızı sağlayacak, tecrübe edinerek size para kazanmada büyük bir katkı sağlayacak bir içerik hazırladık. Okumadan önce söylemek isterim ki para kazanmak sandığımızdan daha zor olsa da emek harcanan bir işte güzel para elde edersiniz, ne kadar emek verirseniz o kadar emeğinizin karşılığını kazanırsınız.

 

1-) Adsense

Adsense bir dijital reklam şirketidir. AdWords‘e eklenen reklamları Google kullanan kullanıcılarının verilerini alarak (arattığı yazılar,girdiği siteler v.b.) kullanıcıya uygun reklam sunar. Örnek verirsek Google’de ” drone satın al ” olarak aratma yaptım ve biraz gezindim, sonra abc sitesine girince Adsense’ye ait bir reklamda bir satış&pazarlama firmasının uygun fiyatlara uygun drone sattığı bir reklam gördüm. ( Unutmayalım ki  bir internet kullanıcısı iseniz gizli olamazsınız ( bazı yollarla olunabilinir) çünkü bir çok site sizden veri alıyor) Konuyu toparlamak gerekirsek Adsense ikiye ayrılıyor. Birisi YouTube kanalları için sunulan Adsense biriside siteler için sunulan Adsense. Youtube için olan Adsense’yi elde etmek kolay olsa da siteler için Adsense’yi elde etmek bir hayli zor diyebiliriz.

Adsense’yi elde ettiğinizde Youtube videoları için reklamı görüntüleme süresi, reklama tıklama süresi ve reklama tıkladığınızda sitede kalam süresine göre ödenen fiyatlar değişebiliyor. Bir çok kişi Youtube’yi bir meslek haline getirse de farklı içerikler üretilmediği sürece takipçi kitlesi kazanmak şuanlık imkansız diyebiliriz. Site için olan Adsense’yi elde etmek az önceki söylediğimiz gibi bir hayli zor. Ama elde ettiğinizde yazdığınız konulara göre iyi paralar elde edebilir belki bir kaç yıl sonra bunu meslek haline getirebilirsiniz.

 

googleadsense

URL Shortener

Her seferinde bir linke bağlanırken veya bir şey indirecek iken karşımıza çıkan sağ en süte bekleme süresi dolarken altta reklam veren bekleme süresi bitince devam et dedikten sonra reklam çıkan, ikince bir defa tıklamada siteye yönelten bir para kazanama sistemidir. Kısaca söz etmiş olursak kısaltmış olduğunuz linklere girildiğinde 5 saniyelik (bazı link kısaltma sitelerine göre değişim gösterebilir)  bir süreçte reklam sunuyor. Siz bu reklamlardan komisyon alıyorsunuz. Bir çok internet kullanıcısını sinir eden bir sistem olsa da bir çok site tarafından tercih edilmektedir. Eğer alışılmışın dışında full program indirme,oyun indirme,film indirme gibi para kazanmaya odaklanacak iseniz Google Adsense‘yi aklınızdan çıkartarak bir sonraki sunacağım para kazanma sistemi ile URL Shortener sistemine odaklanabilirsiniz. Bu yöntemde en çok tercih edilen siteler ise adf(.)ly ve bc(.)vc dir. Yöntem çok basit, üye olarak yönlendirmek istediğiniz linki kopyalayarak link kısaltma sitesine linki eklemek.

Unutmayalım ki bu sistemde kendini geliştiren bir çok kişi olmasına yakın onlarca link kısaltma siteleri var sizde Google Adsense’yi gözden çıkarttınız iseniz insanların heyecanla indirebileceği, merak uyandıracağı linkleri bir çok sistemde kısaltarak bir link sayesinde abartmamak şartıyla üç kez url kısaltabilirsiniz(fikri verdim vallaha kimseyi bunaltmayın 🙂 ) bu sayede kazanacağınız paranın üç katına sahip olabilirsiniz. Eğer yeni fikirler üretir,insanlar nelere ilgi çekebilir diyorsanız bu işten iyi para kazanacaksınız demektir. Ama link kısaltmayı genellikle altta anlatacağımız sistemde kullanılmaktadır.

urlshortener

Dosya Uploadlama

Google Adsense gibi şirketlerden onay alamayan, ful program paylaşan, oyun paylaşan, film paylaşanın dan, özel arşiv paylaşan herkes neredeyse hepsi dosya yükleyerek bu işten fazlasıyla iyi paralar çıkartabiliyor. Sistem sizin yüklediğiniz dosyaları indiren kişi her yüklemek istediğinde ads ve pop-up reklamlar görüntülüyor bu sayede reklam-verenden gelen paralardan belli tutarda bir komisyon alıyorsunuz. Hatta aldığınız para dosya boyutu ve indirilen ülkeye göre değişiklik gösterebiliyor. Dosya boyutu ne kadar büyük olursa bu işten o kadar kazançlı çıkarsınız. Eğer bilgisayarınızda özel bir arşiv barındırıyor sanız bu işten kat kat karlı çıkabilirsiniz. Az önce tanıttığımız URL Shortener ile indirme linkini birleştirerek bu işte kendinizi ilerletebilir siniz.

folderupload

 

Freelancer Platformu

Bir yeteneğiniz mi var? Seslendirme yapabiliyor musunuz, grafiker misiniz ve daha bir çok yeteneklerden birisine sahipsen bu iş tam size göre diyebilirim. Türkiye’de bilindik bionluk, sadeceon, armut gibi freelancer platformların da yeteneğini gösterebilir ve bu sayede yeteneğine göre talep gelebilir. Sisteme örnek verirsek sizler için markanıza tanıtım videosu hazırlayabilirim başlıklı bir yetenek gördünüz veya yeteneğiniz var ise talep ederek 10 TL den başlayan fiyatlarla tanıtım videosu yaptırabilir veya yapabilirsiniz. Uygun fiyatlarıyla bir çok kişinin kullandığı sistem hala devam etmekte günde yüzlerce kişiye kazanç sağlamaktadır. Eğer sizinde bir yeteneğiniz var ise ekstradan iş yapabilir ve ek kazançlar sağlayabilirsiniz. Unutmayın ki sistem kazandığınız paradan belli bir miktar komisyon almaktadır.

freelancer-job

Bugün bir çok kişi bu sizlere sunduğumuz sistemleri kullanarak kat etmiş durumda ve meslek haline getirmiş durumda. Eğer sizde de bir girişimcilik duygusu var ise aklınızda olan bir şeyi seçin ve bu sistemlerden ona uygun sistemleri kullanarak harekete geçmenizi tavsiye ediyoruz. Sizlere sunduğumuz yazının azda olsa ön bilgilendirme olarak sizleri aydınlattığını düşünüyorum. Eğer yazıda olmayan popüler kazanç sistemleri var ise yorum yapmayı unutmayınız. Sizlerin yorumlarını altın değerinde değerlendiriyoruz.


İnternetten Para Kazanma Yolları - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E Okul Neden Kapatıldı? E Okul’a Nasıl Girilir? 2019 Android Cihazlarda Pil Ömrüne En Çok Zarar Veren 5 Oyun Amazon Türkiye’den Alımlar Gerçekleştirecek Sürücüsüz Araçlar İçin Samsung’da İlk Adımını Attı Facebook’ta Canlı Yayınlara Bağış Sistemi Geliyor! Başbakan Yıldırım ODTÜ’de Teknoloji ve İletişim Hakkında Konuştu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır