Başlıca iOS 11 sorunları ve çözümleri

Ana Sayfa » iOS » Başlıca iOS 11 sorunları ve çözümleri
Başlıca iOS 11 sorunları ve çözümleri

Yeni iOS 11.1 güncellemesinde bir çok iOS 11 sorunları ele alındı, ancak Apple‘ın yazılımı hala en iyi hale getirilmiş değil.

Herkes için yeni güncelleme iyi sayılmamasıyla birlikte şarj problemi gibi birçok sorunu beraberinde getirdi. Yeni versiyon ile bazı kullanıcılar erken vakitte eski sürümlere göre denebilirken bazıları zamanını geçirdiğinden dolayı artık geri dönmeleri mümkün olmadı. Ancak yeni güncellemeler ile bu sürümdeki sorunlara çözümler üretilecektir. Biz şimdilik mevcut sorunlar üzerinden giderek bu problemlere çözümler üretelim.

Başlıca iOS 11 sorunları ve çözümleri;

Aşağıda sadece belirli iOS 11 sorunları derlenmiş olup bunların dışında başka sorun yaşıyorsanız aşağıya yorum atarak belirtebilirsiniz.

1. IOS 11 kameradan çıkınca ayarlar sıfırlanıyor

Filtre, kamera modu vb. birçok ayarı korumak için “kamera ayarları” menüsündeki “koruma ayarları”na göz atabilirsiniz. Bu sayede en son kullanmış olduğunuz ayarları kaybetmeyerek bir sonraki kamerayı kullanışta zaman kaybı gibi sorunlardan etkilenmeyeceksiniz.

2. Bir Wi-Fi şebekesine bağlanılamıyor

Bu sorunu çözmeye çalışmak için bazı ön adımlar, telefonunuzu sıfırlamak, kablosuz yönlendiriciyi sıfırlamak (diğer cihazlar internete açıkça bağlı olsa bile) veya cihazınızda ki Wi-Fi şebekesini unutmak ve yeniden katılmak olacaktır.

Ayrıca, Ayarlar> Genel> Sıfırla> Ağ Ayarlarını Sıfırla seçeneğine giderek cihazınızın ağ ayarlarını sıfırlamayı deneyebilirsiniz. Bu adımda endişelenmenize gerek yok, bu düzeltmenin telefonunuzdaki herhangi bir şeyi silmeyecek tir.

3. Bazı uygulamalar kayboldu veya düzgün çalışmıyor

Bazı eski uygulamaları telefonunuzdan telefona bir süredir sürükleyip güncellemediğiniz halde sürüklüyorsanız (bunları güncellemediğinizden veya oluşturucunun güncellemediğinden dolayı), iOS 11 ile iyi çalışmayabilir. Eğer, yeterince yaşlı veya hala 32-Bit, iOS 11 ile uyumlu olmayacak. Apple’ın aldığı yeni kararla iOS 11‘de 32-Bit uygulamalar yer almayacak.

Apple iOS 11 batarya ömrü

4. iPhone’nun  depolama alanını aniden dolduruyor

Bu hata belirli uygulamalara bağlı görünmüyor, aksine sistemin kendisinin kullandığı depolama alanı. Bu, iOS 11 için Beta sürümünde bile oluşan bir konudur. Maalesef, bu sayı şu anda açık bir çözüm bulunmamaktadır. Depolama alanı için kapasitesi daha geniş bir iPhone cihazı tercih etmeniz en iyi çözüm olacaktır.

5. Cihazı açmak için kullanılan Home tuşu yavaşladı

Birden çok Apple kullanıcısı eski iPhone‘larını iOS 11‘e güncelledikten sonra kilit ekranını 10 saniye kadar donup, cihazlarını kullanmalarına izin vermeden önce duraksadağını veya yavaşça yüklendiğini bildirdi. Hiçbir şey bir bildirimi kontrol etmek için yaklaşık 10 saniye beklemekten daha sıkıcı olamazdı. Yeni işletim sistemi cihazınızı ve dosyalarınızı tanıdıkça, bu kendiliğinden zamanla çözülebilecek sorun türüdür. Ancak, bir haftadan fazla sürerse, muhtemelen telefonunuzun bir yedek kopyasını geri yüklemeye ve Apple‘ın bunun için bir düzeltme beklemeye değer olacaktır.

6. iOS 11 ile zayıf pil ömrü sorunu

Apple iOS 11 şarj sorunu

Görünen o ki, iOS‘un her yeni sürümü, eski iPhone‘ların pil ömrüne ciddi şekilde zarar verdiği bir dizi şikayetle kaçınılmaz bir şekilde geliyor.

Eski uygulamalar, iOS 11 ile iyi kullanılmıyor ve entegreli olmayabilir. Böyle bir durumun olup olmadığını kontrol etmek için Ayarlar> Pil‘e gidin ve en çok pil kullanan uygulamaların hangileri olduğuna göz atın. Az kullandığınız herhangi bir uygulama deli gibi tükeniyorsa, uygulama için iOS 11 uyumlu güncelleme gelene kadar bunları devre dışı bırakmanız en sağlıklısı olacaktır.

Bu arada, GPS, Wi-Fi ve Bluetooth’u kullanmadığınız zamanlarda kapatabilirsiniz. Ayrıca ekranınızın parlaklığını düşürmeli ve arka planda (Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulaması Yenile) uygulamaları yenilemek için devre dışı bırakmalısınız.

7. Cihazlarda aşırı ısınma sorunu

Apple iOS 11 ısınma sorunu

Bu durum iOS 11‘in hatasıdır, belki telefonunuzun sıkı çalışmasından kaynaklanıyor olabilir. Her durumda, aşırı ısınma yaşarken telefonunuzu kapatarak, güneş ışığından veya diğer ısı kaynaklarından (bilgisayarınızın üstü gibi) uzak tutarak ve havaya mümkün olduğunca temas etmesini sağlayın.

Problem hala değişmediyse ve cihazınız daha önce hiç olmadığı halde sürekli ısınıyorsa, cihazınızın daha önceki bir yedeklemesini geri almayı düşünmenizin vakti gelmiş olabilir. Kısa pil ömrü sinir bozucu olabilir, ancak aşırı ısınma cihazınıza ciddi şekilde zarar verebilir ve iTunes kızarmış bir işlemciyi geri yükleyemez.

8. Güç düğmesi çalışmıyor

Güncelleme ile ilgili bir sorun çıkarsa ve güç düğmeniz çalışmayı durdurursa, cihazınızı menüden  de kapatabilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> Genel bölümüne gidin ve cihazınızın kapalı olması için ekranda bir kaydırıcı verecek bir “Kapat” seçeneğini gören listenin en altına kaydırın. Bu, aşırı ısınma gibi başka bir şey yanlış gittiğinden telefonu yeniden başlatmaya veya kapatmaya çalışıyorsanız özellikle kullanışlıdır.

9. Kontrol Merkezi aslında Wi-Fi’yi veya Bluetooth’u kapatmıyor

Pil ömrünüzü olabildiğince uzatmak veya yalnızca riskli kablosuz bağlantı durumlarını önlemek gibi pil ömrü ile ilgili sorunlarla karşılaşıyorsanız, ikisini de kullanmadığınızda Kablosuz’u ve Bluetooth’u kapatmak isteyebilirsiniz. Muhtemelen Kontrol Merkezi’ni açar ve her ikisini de kapatmış gibi gösterilir. Sizi şu anda bağlı olduğunuz şebekelerden veya cihazlardan çıkarabilir, ancak Wi-Fi ve Bluetooth bağlantılarını açık bırakacaklardır. Her ikisini de kapatmak isterseniz, bunu yapmak için ana ayarlar menüsüne girmeniz veya tüm cihazın bağlantılarını kapatmak için Uçak Modu’nu aktif edebilirsiniz.

Bu yazı TechRadar’dan alınmış olup sadece temel sorunlar ele alınmıştır. Eğer bu maddeler dışında iOS 11 sorunları yaşıyorsanız yorum atarak sorununuzu belirtmeyi unutmayın.

 


Başlıca iOS 11 sorunları ve çözümleri - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google ve NASA, gezegen arayışında yapay zeka kullandılar Google Play 2017 yılının en iyi uygulamalarını açıkladı Çin’de 3 yıl içerisinde 13.000 site sansürlendi Ücretsiz Turn Around Steam Key’i Google Anlam Verilemeyen Bir Özellik Test Ediyor Yeni Galaxy Note 7 İçin Tarih Açıklandı!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır