iPhone Hacklemenin Yolu Bulundu

Ana Sayfa » IOS » iPhone Hacklemenin Yolu Bulundu
iPhone Hacklemenin Yolu Bulundu

NSO Group isimli bir firmanın bünyesinde çalışanların hacker olduğu bildirildi.Şirkette çalışan hacker’lar iPhone’larda bulunan açık sayesinde cihazlardaki tüm bilgilere erişim sağladıkları deşifre oldu.İsrail kökenli şirketin,ülkelerle ve gizli servislerle işbirlik yaparak gazetecileri ve muhabirleri izledikleri ve bu kişileri hackledikleri biliniyor.

NSO Group çalışanlarının hacker olduğu byLookout Security ve Citizen Lab. tarafından deşifre edildi.Konuyu The New York Times gazetesine ileten kuruluşlar,olayın açıklanmasını ve haber yapılmasını ayrıca bu açığın Apple’a duyurulup kapatılmasını bildirdiler.Bu şekilde açığı farkeden Apple cihazlarını hacker’lardan korumak için bugün yeni bir güncelleme yayınladı.Yayınlanan güncelleme ile açığın kapatıldığını bildiren Apple bu tür konular ile yakından ilgilendiğini belirtti.

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

iPhone Hacklemenin Yolu Bulundu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’ın 360 Derecelik Animasyon Filmi Oscar’a Aday GösterildiSteam Tarafından Oyun Geliştiricilerine Yeni HaberElektrikli Fayton Patentini Aldı!Akbank Hackathon Kayıtları Başladı!Steam’de Oyun Sunucuları ÇöktüFacebook Messenger’da Artık Görüntü Grup Görüşmesi Mümkün

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır