Yeni iPhone kalem desteğiyle 2019’da gelebilir

Ana Sayfa » Gündem » Yeni iPhone kalem desteğiyle 2019’da gelebilir
Yeni iPhone kalem desteğiyle 2019’da gelebilir

Ortaya çıkan bir habere göre yeni çıkacak olan iPhone kalem desteğiyle 2019 yılında geleceği söyleniyor.

Güney Kore kaynaklı bir habere göre Apple‘ın 2019’da kalemi olan bir iPhone‘u satışa sunacağı söylenmekte. Apple mühendislerinin bir kalemle birlikte gönderilecek bir iPhone üzerinde çalıştıklarını iddia ediyor.

Koreli haber merkezi The Investor, Apple‘ın potansiyel bir ortaklık için çok sayıda kalem üreticisi ile görüşmeler yaptığını bildirdi. Bazı kaynaklar, Apple‘ın el yazısı tanımayı desteklemek için A serisi işlemcilerini yükseltmesini gerektirecek bir süper kapasitör kalemi üzerinde karar verebileceğini öne sürüyor.

Apple şuana kadar mobil cihazlarına uygun bir kalem üretmedi. Doğrusunu söylemek gerekirse Apple Pen adlı iPad Pro için bir tane satıyor. Ancak kalem, hiçbir iPhone‘da çalışmıyor. Bunun nedeni ise akıllı kalemin şirketin telefonları için çok büyük olmasından kaynaklanıyor.

 Eski yıllarda Steve Jobs, iPhone kalem modeli için kötü söylemlerde bulunmuştu

Apple‘ın hevesli taraftarları, bir iPhone’un bir kalemle gelip gelmeyeceği konusunda fikir farklılık gösterebilir. Apple‘ın kurucu ortağı Steve Jobs, kaleme sahip bir iPhone fikrine karşı olduğunu önceki yıllardaki bir konferansında belirtmişti.

Eski yıllara ait konuşmalarda kurucu ortağı Stylus modelini büyük bir şekilde aşağılamıştı. Ve kimsenin böyle bir şey istemediğini öne sürmüştü.


Yeni iPhone kalem desteğiyle 2019’da gelebilir - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Samsung Notebook 9 fiyatları açıklandı YouTube, Videoyu Ekran Boyutuna Göre Dinamik Olarak Uyarlayacak Samsung, Cihazlarında Açık Bulanlara Büyük Miktar Ödeyecek BlaBlaCar, Türkiye Ofisini Kapatma Kararı Aldı Göktürk-1 Uydusu Fırlatılmayı Bekliyor! Facebook Lite, 500 Milyon İndirmeyi Aştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır