180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak

Ana Sayfa » Gündem » 180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak
180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak

Salı günü iOS 11‘in kullanıma sunulmasıyla birlikte, uzunca bir sürede öngörülen bir değişiklik yaşanacak.

Değişiklik, Apple‘ın 2013’te iPhone 5S ile 64-bit bir işlemci başlatması ve geliştiricilerin uygulamalarını güncellemesi gerektiğine dair nazik uyarılara başlamasından bu yana devam etti. Fakat şimdiki kurallar dahada katılaşarak uygulamaların yeni versiyonla uyumluluğu olmayacak ve bu nedenle de çalışmayacak.

Ancak kullanıcılar, bu yılın ocak ayına kadar, iOS 11 kullanıma sunulduğunda telefonlarındaki 32 bitlik uygulamaların hiç çalışmayacağını bildiren bir mesaj almaya başladı. Haziran itibariyle Gizmodo, bazı 32-bit uygulamaların App Store‘dan kaybolduğunu fark etti, ancak direkt bağlantıya sahipseniz indirmeye hala hazır olduklarını açıkladı.

Apple’ın yaklaşık 200.000 uygulamayı iOS 11 için durdurabileceği ortaya çıktı

Uygulama istihbarat şirketi Sensor Tower’un kurucusu Oliver Yeh’e göre App Store’da halen 187.000 32-bit uygulama var ve bu da tüm iPhone uygulamalarının yaklaşık% 8’ini oluşturuyor. Sensor Tower, Mart ayında yaklaşık 2.4 milyon uygulama bulunduğunu duyurmuştu. Uygulama istihbarat şirketi 38.619 tane 32-bit uyumlu uygulama keşfetse de hepsini ayırmak büyük bir zahmet ister. Sensor Tower’a göre, uygulamalar bir süre App Store‘da kalacak. Yeni işletim sistemine güncellenen telefonlarda çalışmaya devam edecek. Eninde sonunda şirket, muhtemelen uygulamaları App Store‘dan silecektir.

Telefonunuzda herhangi bir 32-bit uygulamalarınız olup olmadığını rahatça kontrol edebilirsiniz. Ayarlarınıza girin, “Genel” i açın, “Hakkında” üzerine hafifçe dokunun, ardından “Uygulamalar” ı tıklayın. Bu size hangi uygulamalarınızın 32 bit olduğunu gösterecektir. Eğer severek kullandığınız uygulama varsa elveda diyebilirsiniz. Veya geliştiricinin 64-bit ile uyumlu hale getirmesini beklemelisiniz.


180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yandex ve Google 29 Ekim’i Unutmadı! Çağatay Akman’ın 240 Milyon İzlenme Alan Parçası Yayından Kaldırıldı Akıllı Asistan Alexa, Şimdi 15.000’den Fazla Yeteneğe Sahip! Apple MacBook aşırı ısınma durumları için yapılacaklar GTA 5 İçin Pokemon GO Modu Geldi İngiltere, ülkedeki Kaspersky kullanıcılarını uyardı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır