iPhone X, Güney Kore’de rekor satış gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Gündem » iPhone X, Güney Kore’de rekor satış gerçekleştirdi
iPhone X, Güney Kore’de rekor satış gerçekleştirdi

iPhone X, Güney Kore‘de kısa süre içerisinde rekor bir satış gerçekleştirmeyi başardı.

Satışlardan önce temel model için iPhone’un fiyatı 999 dolarken, telefonun satıp satmayacağına ilişkin endişeler oluşmuştu. Ancak geçtiğimiz süreç içerisinde ön siparişe sunulan yeni model şaşırtacak düzeyde sonuç verdi. Her modelinde büyük bir şekilde fiyat artışı gözlemlenmesine rağmen şirket her seferinde potansiyelini katlamaya devam ediyor. Ancak 999 dolarla ucuz bir fiyat değil ve fiyat etiketinde şok olabilecek potansiyel müşterileri kesinlikle uzaklaştıracaktır. Ancak, Apple’ın endişelenmesi gereken bir şey olmadığını görünüyor. Çünkü raporlar yeni iPhone modelinin ön siparişinin yanı sıra devam edecek süreçteki satışların çok iyi gideceği yönünde.

iPhone X Güney Kore’de rekor satış: 150.000 adet

Yeni model bir iPhone 64GB orijinal fiyatının 999 dolar olduğunu birçoğumuz daha önceki gelişmelerden biliyoruz. Ancak Güney Kore‘de bu fiyat 999 dolar iken 1.237 dolar olarak belirlendiğinden daha yüksek bir fiyata satılıyor. Bu fiyatı göz önümüze aldığımızda Güney Kore için dahada pahalı olduğunu görebiliyoruz ancak sektör analistleri bölgeye yaklaşık 150.000 adet tahsis edildiğini iddia ediyorlar.

Bu rapor, iPhone’un piyasaya ilk 3 gün içinde 9-12 milyon adet satmayı başardığına dair ilk raporlara bakıyor. Yanı şuan ki tarih için bu miktar Güney Kore‘de dahada yükseldiğinden şüphemiz olmasın.

 


iPhone X, Güney Kore’de rekor satış gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple Watch verileri bir cinayet davasının çözülmesini sağladı Facebook, Spam Paylaşımlara Karşı Yeni Algoritma Getiriyor Dünyanın en büyük inovasyon yarışmasından  Vestel’e ödül Güney Kore, kripto para işlemlerini yasaklayabilir Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor SpaceX Gelecek Yıl İki Özel Yolcuyu Aya Uçurmayı Planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır