İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018

Ana Sayfa » Tüketici Elektroniği » İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018
İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018

En iyi kamera hangisi? En iyi dijital kameralar neler? İtiraf edilirse en iyi kamerayı seçmek biraz zor bir seçim olacak. Çünkü her bir kameranın kendini özel kılan farklı özelliklere sahip, istisna olarak birden fazla özel özelliğe bürünmüş olabilir. Ancak bu listemizde en iyi dijital kameralar için en iyi seçimleri rahatlıkla sunabiliriz.

Bütçemiz yeteri kadarı olduğunda ve kamera alma kararı aldığımızda seçim konusunda en çok zorlanacağımız kararı almaya çalışırız. Birçok kameranın kendine özel avantajlı yanları bizleri iki veya daha fazla seçenek arasında bırakabiliyor. Ancak mevcut olarak alacağımız kamera türünü filtreleme uygularsak, kullanacağımız alan odaklı daha iyi bir seçim yapmış olacağız. Örneğin bisiklet gibi hareketli bir araç içerisinden çekim yapacak olursak aksiyon kameralarının tercih edilmesi gibi bir seçim daha uygun olacaktır. Her bir kamera farklı bir avantaj sunmakta, bu konu içinde en iyi dijital kameralar kümesinde 10 adet kamera ile tanıştıracağız.

İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018;

Listedeki kameralar, kendi alanlarında dikkat çeken kameralar olarak “en iyi dijital kameralar” başlığı altında oluşturuldu. Bunun nedeni, en şaşırtıcı özelliklere ve özelliklere sahip olmaları olabilir, çünkü sundukları şey için inanılmaz değerlere sahip ya da tasarlandıkları işte çok iyiler.

Tüm bunlar kapsamlı bir şekilde denenmiş ve test edilmiştir(TechRadar tarafından), bu yüzden bunlardan herhangi biri hakkında daha fazla bilgi edinmek ve örnek görüntüleri kontrol etmek isterseniz internet üzerinden incelemelere göz atabilirsiniz. İşte en iyi dijital kameralar listesi;

1. Nikon D850

Nikon D850 en iyi dijital kameralar

Kendisi pahalı olabilir, ancak şu anda satın alabileceğiniz en iyi kamera için seçim yapıyorsanız Nikon‘un muhteşem D850 en iyi seçenek olacaktır. Parlak bir 45.4 MP full-frame sensörüyle birlikte büyüleyici bir değere sahip. Ama bu sadece hikayenin yarısı. Gelişmiş bir 153 noktalı AF sistemi ve 9fps seri çekim hızı sayesinde D850, bir manzara ve portreler gibi birçok profesyonel alan için iyi derecede bir seçim olacaktır. Eğer profesyonel bir iş için seçim yapacaksanız tercihiniz D850‘den yanaysa fiyatına hazır olun.

2. Sony Alpha A7R III

Sony Alpha A7R III en iyi dijital kameralar

Profesyonel kalitede tam kare kamera istiyorsanız, bir Nikon veya Canon DSLR olmak zorunda değil. Sony‘nin aynasız tam çerçeve fotoğraf makineleri yelpazesi harika bir alternatif sunuyor. Alpha A7R III ile Sony, en sevilen aynasız fotoğraf makinelerinden birine sahip denilebilir. Mevcut en eksiksiz ve çok yönlü fotoğraf makinelerinden biri olmasını sağlamak için performansı dahada artırdı. Gelişmiş AF sistemi ve 10fps çekimiyle desteklenen parlak bir tam çerçeve 42.2MP sensörle, artık çözünürlük için performanstan ödün vermek zorunda kalmazsınız veya tam tersi de geçerlidir. Bütün bunlar biraz pahalı gözüküyorsa, Alpha A7 III “tam çerçeve aynasız” kamerasına bir göz atın. Ancak fiyat için mükemmel bir performans ve görüntü kalitesi sunar.

3. Fujifilm X-T2

Fujifilm X-T2 en iyi dijital kameralar

X-T1 güncellemesi ilk bakışta benzer görünebilir, ancak Fujifilm‘in takip eden amiral gemisi aynasız fotoğraf makinesinde bazı büyük gelişmeler oldu. Belki de en büyük güncelleme oto-focus olsa da. X-T1‘de bulunan sistemle karşılaştırıldığında ileriye doğru büyük bir sıçrama, hareket eden konuların AF takibi çok karmaşıktır, sofistike ve kişiselleştirme düzeyi ise etkileyici. İkinci seri çekimde 8 kare, akıllı çift menteşeli arka ekran, parlak EVF, Fujifilm‘in mükemmel 24.3MP X Trans III CMOS sensörü ve gövdeye monte edilmiş kontroller ile mevcut en iyi kameralar aralarına eklenebilir.

4. Nikon D3400

Nikon D3400 en iyi dijital kameralar

Nikon‘un D3400 modeli D3300 modelini kullanıyor ve giriş seviyesi DSLR‘ler için en iyi seçim. Önceki modelle aynı tasarım ve teknik özellikleri paylaşan D3400, görüntüleri paylaşmanın çok daha kolay olmasını sağlamak için görüntüleri doğrudan akıllı cihazınıza aktarmak için Nikon‘un SnapBridge bluetooth bağlantısını ekler. 24.2MP sensörünün kullanışlı yanında  Akıllı Kılavuz Modu ile önemli özelliklerin gerçek zamanlı açıklamalarını veren kullanışlı bir öğrenme aracı sunuyor. Dokunmatik ekran yok, ama kamera için tabir olarak giriş seviyesinde bir DSLR kamera olarak ekleme yapılabilir.

5. Fujifilm X100F

Fujifilm X100F en iyi dijital kameralar

X100F, hem bakmak hem de kullanmak için güzel bir şey, ama herkes için değil. Sabit odak uzaklığı 35mm eşdeğer f/2.0 objektife sahip nispeten büyük, retro tarz bir kompakt fotoğraf makinesi ve geleneksel 35mm film telemetre kameralarının ağırlık hissi ve manuel harici kontrollerinden sonra fotoğraf çekenler için tasarlandı. Nispeten özel bir kamera ve çoğu sahibinin de başka kameraları olması muhtemel. Bu bir deneyim pahalı olabilir, ama kameralara olan ilginiz ve merak duygunuz için iyi tercihlerden birisi.

6. Olympus OM-D E-M10 Mark III

Olympus OM-D E-M10 Mark III en iyi dijital kameralar

OM-D E-M10 Mark III‘ün ana özellikleri Mark II‘den büyük bir yükseltme sunmazken, Olympus, yeni kullanıcılar ve meraklıları için daha cazip bir teklif yapmak için favori aynasız kameralardan birini geliştirdi ve ayarladı. Bazıları daha küçük Micro Four Thirds sensör formatını (APS-C alanının yaklaşık yarısı) eleştirecektir, ancak görüntü kalitesi üzerindeki etkisi küçüktür ve bu, lenslerin kamera kadar kompakt ve hafif olduğu anlamına gelir. 5 eksenli bir görüntü sabitleme sistemi, iyi bir elektronik vizör, etkileyici bir 8.6 fps çekim hızı ve 4K video çekimi sunuyor. Kısacası oyuncak değil, E-M10 Mark III uygun bir güçlü kamera.

7. Panasonic Lumix ZS100 / TZ100

Panasonic Lumix ZS100 / TZ100 en iyi dijital kameralar

Şirket daha önceki ZS/TZ serisi kameralara benzer şekilde, daha büyük bir sensörü ZS100‘e (ABD dışında TZ100) aktarmayı başardı. Bu, piksellerin Lumix ZS70/TZ90 gibi modellerden yaklaşık 2,4 kat daha büyük olmasını sağlıyor ve bu ZS100‘ün daha yüksek kaliteli görüntüler üretmesine yardımcı olmakta. Yakınlaştırma objektifi bu kadar geniş değil, ancak yine de parlak güneşli koşullarda görüntülerin oluşturulmasını kolaylaştıran bir elektronik vizör elde edersiniz. Ayrıca 4K video kaydına ek olarak, Panasonic‘in 4K fotoğraf modu, anlık anların 8MP görüntülerini yakalamaya yardımcı olur . Hepsi güçlü bir kompakt kamera olmak için ekliyor. Daha fazla zoom aralığı ister misiniz? Panasonic, 15x optik zoom ile Lumix ZS200/TZ200‘ü duyurdu.

8. Canon EOS Rebel T7i / 800D

Canon EOS Rebel T7i / 800D en iyi dijital kameralar

En iyi giriş seviyesi DSLR‘lerden biri olan EOS Rebel T7i (EOS 800D olarak da bilinir), EOS Rebel T6i/750D‘nin güncellemesidir. Çözünürlük aynı kalmakta, ancak geliştirilmiş yüksek ISO performansına sahip yeni bir kamera diyebiliriz. Oto-focus, artık eski modele göre daha iyi bir performans sergiliyor. Artık, yeni tasarlanan grafiksel arayüz, bu kamerayı daha da cazip hale getirirken, aynasız kamera rakipleri kadar hızlı ve mükemmel canlı görüntülü AF sistemi ile destekleniyor. 4K videonun bulunmaması ve dış malzemelerin kalitesinin hayal kırıklığına uğramasına rağmen, EOS Rebel T7i /800D, DSLR fotoğrafçılık dünyasına harika bir giriş yapıyor.

9. Panasonic Lumix FZ2000/FZ2500

Panasonic Lumix FZ2000 / FZ2500 en iyi dijital kameralar

Son kameramız bir ‘bridge’ kamerası, normalde çok fazla sevilmeyen bir kamera türü çünkü ultra-zoom tasarımı, yapımcıları 1/2.3 inç‘lik titchy ile 1/2.3-inç sensörlerini aynı boyutta kullanmaya zorluyor. Bir DSLR‘nin görünümünü ve hissini alıyorsunuz, ancak görüntü kalitesini kesinlikle alamıyorsunuz. Ancak Panasonic Lumix FZ2000 (ABD’de FZ2500 olarak da bilinir) farklıdır. Çok daha büyük bir 1.0 inçlik sensörün lehine devasa bir yakınlaştırma menzilini feda eder ve en ciddi fotoğrafçıların beğeneceği kareler sağlar. Yakınlaştırma 480mm eşdeğer bir değere sahipken, bir bridge kamera için nispeten kısa olan bu özellik, tüm bunlar için fazla, ancak günlük kullanım için çok fazla. Daha iyi ve daha hızlı optikler için kesinlikle zoom mesafesinden biraz kurtarabiliriz. FZ2000‘i tercih edilebilir çünkü hem manuel hem de yarı manuel kontroller sunarken, ham resim ve 4K video çeke biliyorken, hem görüntü kalitesi hem de zoom aralığı sunuyor.

10. GoPro Hero6 Black

GoPro Hero6 Black en iyi dijital kameralar

GoPro Hero6 Black, satın alabileceğiniz en iyi aksiyon kamerasıdır. Bazı rakiplere kıyasla pahalı, ancak 240 fps‘de süper ağır çekim 1080p videonun yanı sıra 60 fps‘ye kadar 4K çekimi de dahil olmak üzere zengin özelliklere sahip. İyileştirilmiş görüntü sabitleme sistemi, Hero5 Black‘e kıyasla daha geniş bir dinamik aralık ve daha düşük ışık performansı sunan çekimlerin yanı sıra, görüntü tedavisinde de imkan sunar. QuikStories ile güncellenen uygulama otomatik olarak sizin için görüntüleri aktarıp düzenlerken, 10 metreye kadar su geçirmez olduğunu ve kullanışlı bir 2 inçlik dokunmatik ekrana sahip olduğu unutulmamalı. Bir aksiyon kamerası istiyorsan, Hero6 Black şuana kadar en iyi seçim olacaktır.


İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Rize Emniyet Müdürü Altuğ Verdi kimdir? Öldü mü, kaç yaşında ve nereli? Instagram silinen hesap nasıl geri alınır? İphone’nin Hayat Kurtaracak Özelliği İZBAN işçileri ne kadar maaş alıyor? Aldığı maaş ne kadar? Sony VISION-S elektrikli otomobil konseptini tanıttı Mercedes ve Bosch otonom taksilerini test edecekler

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır