Jandarma Sözleşmeli Bilişim Uzmanları Arıyor

Ana Sayfa » Gündem » Jandarma Sözleşmeli Bilişim Uzmanları Arıyor
Jandarma Sözleşmeli Bilişim Uzmanları Arıyor

Jandarma Genel Komutanlığı görevlendirilmek üzere sözleşmeli bilişim personelleri arıyor.

Toplamda özel olarak seçilecek 18 bilişim uzmanı olacak şekilde Jandarma Genel Komutanlığı Karargahında görevlendirilmek üzere sözleşmeli bilişim uzmanları alacak. İstenilen özellikler bazılarımız için ne kadar abartı dursa da bir ülkenin güvenliği niteliksiz ve bilgi sahibi olmayan insanların ellerine bırakılamaz. Bu nedenle bu durumlarda bu bilgilere sahip olduğunu ispatlayabilecek belgeler istemekte. Fakat yüksek lisans gibi durumların biraz abartıya kaçtığını düşünüyoruz.

Jandarma Genel Komutanlığı alımlar için aradığı başlıca nitelikler ve esaslar;

  • 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48’inci maddesindeki ifadeleri sağlayabilmek. (Özellikle incelersek : Türk vatandaşı olmak, askerlik ilgisi bulunmamak yani askerlik çağına gelmemiş bulunmak, askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak. Diplomasını almış olması. Akıl sağlığıyla ilgili bir problemi olmaması.
  • Fakültelerin 4 yıllık Bilgisayar Mühendisliği, Yazılım Mühendisliği gibi bölümlerden ya da bunlara denkliği Yüksek Öğretim Kurulu’nca kabul edilmiş yurtdışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak veya, fakültelerin 4 yıllık Endüstri, İstatistik, Matematik, Sistem Mühendisliği bölümlerinden mezun olup Bilgi Sistemleri, Elektrik ve Elektronik veya Elektronik ve Haberleşme alanlarında yüksek lisans veya doktora yapmış olmak.
  • Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda en az 3 yıllık mesleki deneyime sahip olmak. (Bu süreçteki faaliyetlerini ispatlayabilmesi için elinde kanıt niteliğinde bir belgesi olması gerekiyor.Bu belgeler lisans mezuniyeti sonrasındaki hizmetler dikkate alınacaktır.)
  • Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları gerekli. Ayrıca güncel programlama dillerinden en az 2 tanesini bilmesi gerekiyor.(Bunun içinde bir belge gerekiyor: Mezun olmuş olduğu bölümden öğrendiğine dair bir belge, kurs katılım sertifikası gibi belgeler olabilir. Onaylı lisans veya lisansüstü transkript belgesi de olabilir.

Jandarma

İstenilen özel nitelikler

  • Yukarıda en başta belirttiğimiz gibi erkek adayların askerlik çağına gelmemiş. Veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış, erteletmiş veya muaf olmak.
  • Bir projede hızlı adapte olmak ve geliştirmek. Güçlü iletişim ve problem çözme yeteneklerine sahip olmak.
  • Yoğun iş ortamında, grup içerisinde çalışma ve paylaşım düşüncesini benimsemek.
  • Yaratıcı ve yenilikçi olma, öğrenmeye açık olmak.
  • Analitik düşünme yeteneğine sahip olmak.

 

Sizler için özellikleri kısalta bildiğimiz kadar özetledik. Dilerseniz daha fazla detaya buraya tıklayarak ilgili kitapçığa ulaşabilirsiniz.

İlginizi çekebileceğini düşündüğümüz “İstanbul’da İnternet Ücretsiz Olacak!” başlıklı habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.


Jandarma Sözleşmeli Bilişim Uzmanları Arıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Haber Ajansı Reuters, Türkler Tarafından Hacklendi Spotify’ın Üst Düzey Yöneticilerinden Biri Terör Saldırısında Vefat Etti Google oyun akışı platformu kurmayı planlıyor Steam Kış İndirimleri Geliyor! The Walking Dead 8.Sezon Hakkında Her Şey Ortaya Çıktı Bursa Bilişim Şenliği Bu Yıl Guinness’e Girmeyi Planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır