Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı

Ana Sayfa » Gündem » Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı
Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı

Japon kripto para borsası Zaif‘deki kısa ömürlü sistem aksaklığı, yedi müşterinin kısaca Bitcoin’i ücretsiz olarak satın almasını sağladı.

Japon şifreleme alışverişi ajansı Zaif, 21 Ocak Çarşamba günü bir dergide, müşterilerin Bitcoin değerinde trilyonlar doları geçici olarak “satın almalarını” sağlayan “sistem aksaklığı”nı kabul etti. Zaif, kullanıcılara 16 Şubat’ta 18 dakika boyunca yanlışlıkla 0 Yenlik bir döviz kuru ile sanal para ticareti yapabildiklerini açıkladı. Japonya’daki ulusal gazete Asahi Shimbun, yedi kullanıcının “ücretsiz” olarak kripto parayı elde ettiğini ancak dövizin yasadışı kazanılmış olması nedeniyle işlemleri iptal etmeyi başardığını bildirdi.

Zaif üzerinden bir alıcı, yaklaşık 20 trilyon dolar değerinde Bitcoin satma girişiminde bulundu

Asahi Shimbun, bir alıcının, sorun çözülmeden önce Bitcoin’de 2.200 trilyon yen (yaklaşık 20 trilyon dolar) satma girişiminde bulunduğunu bildirdi. Zaif‘in Twitter yayınları, arka uç performansının yetersizliği ve destek eksikliğinden şikayet eden kullanıcıların eleştirilerini ortaya koyuyor. En son olayları hatırlayacak olursak Ocak ayında Japon kripto para borsası Coincheck‘e yapılan 530 milyon dolarlık vurgun yapılmıştı. Bu olayın ardından yaşanan şimdiki sıkıntı sonrası takiben Zaif‘in denetleyici denetimi artırması bekleniyor.

Japonya kripto para borsasında yaşanan sorunlar için özdenetleme organı oluşturulacak

Güvenlik ihlallerine rağmen, Japonya’nın borsa lisanslama sistemi, Nisan 2017’de alanın yasal bir revizyonundan bu yana önemli bir popülerlik kazandı. Lisanslı üyeler, bu yıl Nisan ayından itibaren bir özdenetim grubunun bir parçasını bile oluşturacak. Japonya‘da 16 tane kripto para borsasının yasal olarak çalışma izni bulunmakta. Görünüşe göre bir özdenetim organı oluşturma sürecinde. Denetim Nisan ayında bir ara önce faaliyete geçecek. Bu sayede güvenlik, reklamcılık ve cezalandırma önlemleri ile ilgili kurallar koyulacak.

 


Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google, 1,27 Milyar Dolarlık Vergi Ödemekten Kurtuldu En iyi oyuncu laptopları listesi 2018 Android 8.0, Moto X4 Android One Edition’a geldi İnstagram’a “Taslak Olarak Kaydetme” Özelliği Geldi! PlayStation 5, 2020 yılından önce gelmeyebilir Sony E3 Konferansı’nda Tanıtmış Olduğu Bütün Oyunlar!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır