Jeep, 7000 adet Compass SUV aracını geri çağırıyor

Ana Sayfa » Gündem » Jeep, 7000 adet Compass SUV aracını geri çağırıyor
Jeep, 7000 adet Compass SUV aracını geri çağırıyor

Jeep hava yastığı sorunları için 7000 adet Compass SUV aracını geri çağırıyor.

Son yıllarda bazı markaların üretim sorunları nedeniyle ürünlerini kullanıcılardan geri almak zorunda kaldığını şahit olduk. Başta bir zamanlar Samsung‘un üretim sorunsalından birisi olan batarya patlamalarıyla birlikte Galaxy Note 7 cihazlarını geri çağırmak zorunda kalmıştı. Daha sonralarında yeni sürümleriyle birlikte müşterilerine sunulmuştu. Ancak bütün bu olaylardan sonra satışı durduruldu. Olaylardan sonra şirketin üst düzey yöneticileri müşterilerinden sahnede özür dileyerek bir sonraki sürümde çok iyi bir Galaxy Note 8 çıkaracağının garantisini vermeye çalıştılar. Bu olayda sorun yaşayan sadece Samsung olmayıp, bu aralar şahane arabalarıyla dikkat çeken Tesla‘da, geçtiğimiz yıllarda yanan araçtan dolayı bir araç modelini müşterilerinden geri çağırmak zorunda kalmıştı.

Jeep, 2018 Compass SUV modelinin yaklaşık 7.000 örneğini içeren geri çağırma işlemi başlattı. Araba üreticisi, modelin sadece yüzde 1’inden daha azının sorunu içerdiğini açıkladı. Ancak araç sürücülerinin güvenliği için işi şansa bırakmayı kabul etmiyor.

Compass SUV aracınındaki sorun ne?

Problem aracın ön yolcu hava yastığı sisteminden kaynaklandığı bildirildi. Bir tedarikçi, Compass SUV aracına gevşek bağlantı elemanlarının montaj işlemi sırasında düşük ihtimalle hava yastığı modülüne girebileceğini bildirdi. Ön yolcu hava yastığının devreye girmesine neden olan bir kaza durumunda, bu gevşek bağlantı elemanları güvenlik açısından tehlikeli olabilir. Daha doğrusu kaza anında montaj sorunundan kaynaklı olarak aracın hava yastığı düşük bir ihtimalle açılacağından sağlık açısından büyük zarar verebilir.

İlginizi Çekebilir :  PayPal Ülkemize Geri Dönüyor!

Jeep, 7000 adet Compass SUV aracını geri çağırıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple’dan engelli insanlara emoji jesti geldi Türkiye yeraltı siber suçlularının tehdidi altında Pokemon GO 1. Yıl Etkinliğine Oturduğunuz Yerden Katılabileceksiniz! Ücretsiz Steam Key’i: Sarab Duji Tower Opera’nın VPN Hizmeti Artık Android’e Geldi Jeep, 7000 adet Compass SUV aracını geri çağırıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır