Kaspersky Lab ABD’deki bir ofisini kapatıyor

Ana Sayfa » Gündem » Kaspersky Lab ABD’deki bir ofisini kapatıyor
Kaspersky Lab ABD’deki bir ofisini kapatıyor

Kaspersky Lab, ABD‘de yer alan Washington‘daki ofisini kapatma kararı aldı.

ABD hükumetinin federal bilgi sistemlerinde kullanımı yasak olan bir Rus yazılım üreticisi, Kuzey Amerika pazarında kalmaya ve ürünlerinin gizli özelliklere sahip olmadığını kanıtlamaya çalışıyor. Şirketin Başkan Yardımcısı Anton Shingarev, Moskova‘da yaptığı bir röportajda, Kaspersky hükumete sattığı Washington D.C. bürosunu kapatacak. ABD’deki federal olmayan müşterilere ülkedeki kalan ofisleri aracılığıyla devam edeceklerini söyledi. Şirket ayrıca Ekim ayında ürün kaynak kodunu bağımsız bir üçüncü taraf incelemesine açmayı üstlendi. Gelecek yıl Chicago, Los Angeles ve Toronto‘da yeni ofisler açmayı planlıyor.

Kaspersky Lab kullanıcı sözleşmesine tamamen uyulduğunu ifade ediyor

Shingarev, “Bu, bağımsız uzmanların yazılımın hiçbir gizli işleve sahip olmadığını, dosyalarınızı üçüncü kişilere göndermediğini, casus olmadığını ve son kullanıcı sözleşmesine tamamen uyduğunu doğrulamasını sağlıyor” dedi. ABD, Kaspersky yazılımının kurucusu Eugene Kaspersky‘nin Rus istihbaratıyla olan bağlantıları ve ürünlerinin federal bilgi sistemlerini tehlikeye atmak için “kötü niyetli aktörler” olarak işlev görme olasılığını gerekçe göstererek Eylül ayında Kaspersky yazılımını yasakladı. Söz konusu hamle, İngiltere‘nin de aralarında bulunduğu diğer pazarlardaki şirket ürünlerine ilişkin kaygılar yarattı. İngiltere‘nin ülkedeki Kaspersky kullanıcılarını uyardığıyla ilgili habere buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Shingarev ABD yasağının duygular ve spekülasyonlar üzerine uygulandığını söyledi

Shingarev, devletin müşterilerini kaybetmenin şirketin ABD gelirindeki düşüşün “tek haneli” bir yüzdesel düşüşe mal olacağını belirtti. Kaspersky‘ın ayrıca yasak sonrasında müşterilerinin yazılımlarının güvenliğini sorduğunu da sözlerine ekledi. Ayrıca değindiği önemli kısımlardan biriside düzenleyicilerinin gerçek odaklı olması nedeniyle Avrupa‘yı sevdiğini, ancak ABD yasağının yerine “duygular” ve “spekülasyonlar” üzerine kurulduğunu da ekledi.


Kaspersky Lab ABD’deki bir ofisini kapatıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Brazzers Rusya’da Yasaklandı Ericsson 2018 İnovasyon Ödülleri için başvurular başladı Vodafone internet ayarları nasıl yapılır? (Android – iOS) 2019 GTA 5 İçin Pokemon GO Modu Geldi Rus hackerlar gözlerini finans şirketlerine diktiler Android 7.0 ile Gelecek Yenilikler Ve Güncelleme Gelecek Cihazlar

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır