Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı

Ana Sayfa » Gündem » Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı
Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı

Uzun zamandır kaldırılması gündemde olan kış saati uygulaması bugün itibari ile kaldırıldı.

Resmi gazetenin bugün ki sayısında yayınlanan habere ilişkin olarak kış saati uygulaması kaldırıldı yaz saati sene boyu geçerli olacak.Gün ışığından daha fazla yararlanmak amacı ile yapılan uygulamada yaz saati sene boyu geçerli kılınacak.

2016/8589 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı’nda bulunan 30 Ekim 2016 Pazar günü saat 04.00’ten itibari ile saatlerin bir saat geri alınması bu yenilikten sonra yürürlükten kaldırıldı.

Memurlar ve Öğrenciler Etkilenecek mi ?

Bilindiği üzere resmi kurumlarda çalışan devlet memurları ve öğrenciler bu değişiklikten etkileniyordu.Özellikle büyük kentlerde bu değişikliğin yol açtığı sorunlar ve mesai saatlerinin değişmesi bir hayli sıkıntılar ortaya çıkarıyordu.Yeni getirilen kış saatini kaldırma uygulaması ile birlikte memurların bu konudan etkilenip veya etkilenmeyeceğine dair bir haber yok.Bu konunun önümüzdeki günler içerisinde kesinleşmesi öngörülüyor.

 


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Kış Saati Uygulaması Kaldırıldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dünyaca Ünlü Vine Fenomeni Türk Hava Yolları Reklamında Yer Aldı! En iyi Netflix aile filmleri 2019 ABD, B-21 Raider bombardıman uçağı ‘görünmez’ olacak YAZGİG’17 Başlıyor! Bold Pilot atının sahibi Halis Karataş kimdir? Kaç yaşında, nereli? Google Chrome bellek kullanımı azaltacak yeni yol buldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır