KOSGEB desteklenen sektörler – Güncel liste 2019

Ana Sayfa » Ekonomi » KOSGEB desteklenen sektörler – Güncel liste 2019
KOSGEB desteklenen sektörler – Güncel liste 2019

KOSGEB’den hibe almak isteyen vatandaşların en merak ettiği sorular arasında ilgilendiği sektörün hibe almaya uygun olup olmadığıdır. İş kurmak isteyen vatandaşlar 2018 yılında bu listede uygun olan sektörlere bakarak uygun olanı seçerek başvurularını gerçekleştirebilirler. Başvurusu kabul edilen vatandaşlar aldıkları hibe ile yatırım yaparak devletin sağladığı imkanlardan yararlanabilirler. Tabi bu sektörlerin bazı bölümlerine destekleme verilmemektedir. Bu yazımızda, KOSGEB desteklemesi verilen sektörler ve faaliyetlerinden bahsedeceğiz.

Market, büfe, lokanta, tamirci, yedek parçacı, atölye açmak isteyenler, acaba açtıkları iş yeri NACE listesinde mevcut mu? gibi konular da en merak edilen konular arasında yer alıyor.

KOSGEB’in hibe verdiği pek çok sektör vardır. Bu sektörler o kadar çoktur ki çok aşırıya kaçmadığınız sürece hibe almanız içten bile değildir. Uygun sektörü seçmeniz ve uygun başvuru şartlarını karşılayıp başvurunuzu yaptığınız anda hibe alabilmeniz mümkündür.

Destek Verilen Sektörler Hangileri?

KOSGEB desteklenen sektörler genel olarak sınıflamak gerekirse, 13 farklı sektörde hibe verilmektedir. Bu 13 farklı sektörü, uygun olan destekleme programları ile destekleniyor. Özellikle Genel Destek Programı dahilinde yer alan 50 bin lira hibe kredi ve 100 bin lira faizsiz kredi verilmektedir.

KOSGEB’in Desteklediği 13 Sektör

 1. Madencilik Ve Taş Ocakçılığı
 2. İmalat
 3. Elektrik, Gaz, Buhar Ve İklimlendirme Üretimi Ve Dağıtımı
 4. Su Temini; Kanalizasyon, Atık Yönetimi Ve İyileştirme Faaliyetleri
 5. İnşaat
 6. Toptan Ve Perakende Ticaret; Motorlu Kara Taşıtlarının Ve Motosikletlerin Onarımı
 7. Ulaştırma Ve Depolama
 8. Konaklama Ve Yiyecek Hizmeti Faaliyetleri
 9. Bilgi Ve İletişim
 10. Mesleki, Bilimsel Ve Teknik Faaliyetler
 11. İdari Ve Destek Hizmet Faaliyetleri
 12. Kültür, Sanat, Eğlence, Dinlence Ve Spor
 13. Diğer Hizmet Faaliyetleri

KOSGEB’in En Çok Desteklediği 2 Sektör Ticaret

KOSGEB’in en çok destek verdiği sektörler tarım ve ticarettir. Ülkenin şartlarına en uygun görünen bu sektörler, desteklenme konusunda sorun çıkarmamaktadır. Ticaretin gelişmesi ülke ekonomisindeki sirkülasyonu da sağladığı için destekleme hızla sürmektedir.  Bunların haricinde inşaat sektörüne de destek verilmektedir. Ek olarak ulaştırma ve depolama hizmetlerine de büyük destekler veriliyor. Hibe konusunda en büyük pay bu sektörlere aittir.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

KOSGEB desteklenen sektörler – Güncel liste 2019 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

BENZER İÇERİKLERİlginizi çekebilecek diğer içerikler

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Android Cihazlarda Pil Ömrüne Zarar Veren 10 Uygulama Twitter, geliştiriciler için tüm arşivini açıyor Nokia, 879 Milyon Dolarlık Denizaltı Kablolarını Satmayı Planlıyor Bilim adamları kuantum verileri bir elmasın içine yerleştirdiler Honda RoboCas adındaki otonom soğutucusunu tanıttı Türk YouTuberlar boks maçı yapmayı planlıyorlar!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır