Google ve Levi’s ortaklığı sonucu akıllı ceket satışa çıkıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Google ve Levi’s ortaklığı sonucu akıllı ceket satışa çıkıyor
Google ve Levi’s ortaklığı sonucu akıllı ceket satışa çıkıyor

Levi’s markalı akıllı ceket Google ortaklığı sonucunda önümüzdeki hafta satışa sunulacak bir şekilde son hazırlıklar başladı.

Bu yılın başlarında sitemiz üzerinden haberini yapmasak bile ünlü markanın Google şirketi desteği ile ortaklık sonucunda akıllı bir ceket üreteceğini duymuştuk. Bu akıllı ceketin ise sonbahar aylarında satışa sunulacağını öğrenmiştik. Şimdi ise Kasım ayına sayılı günler kala akıllı ceketin haftaya satılacağı ortaya çıktı – ve hatta satış fiyatıyla birlikte.

Levi’s markaları akıllı ceket nerede satılacak, fiyatı nedir?

Ceketin aylar öncesinde 350 dolar fiyatı olmasına rağmen herhangi bir sapma yaşanmadı. Yeni fiyat değişikliği olmadan yine 350 dolar üzerinden satışa sunulacak. Haftaya satışa (Kasım ayının ilk haftası) başlanması öngörülen ceket levi.com ve mağazaları üzerinden satışa sunulacak. Fakat her ülkede bulunan mağazalar üzerinden satışları olacağını düşünmüyoruz. Amerika ve belirli Avrupa ülkeleri olarak kısıtlamış olabilir. Eğer sizde İntel Core i9 işlemcisi yerine, sizi uzaya çıkartmasa da 350 dolara Levi’s markalı akıllı bir ceket ile gerçek dost fotoğrafları çekmek için haftaya mağazalara bir gözatmanız gerekecek.

Levi’s Commuter ceketinin anahtarı, jestleri, LED’leri ve haptik geri bildirimi kullanarak ceket üzerinde telefonunuzla doğrudan etkileşime girmenize izin veren sol kolun uç kısmının üstünde bulunuyor. Görsellerde bu kısım rahat bir şekilde göze batsa da aslında görsellerde görüldüğü gibi değil.

Akıllı ceket nasıl özelliklere sahip?

Ceketinizin tam olarak neler yapabildiğini özelleştirmek için iOS ve Android için mevcut Jacquard uygulaması kullanabilirsiniz. Mesaj gönderebilir, sesli postaya arama yapabilirsiniz, bisiklet sürerken bir sonraki yönünüzü duyabilir, müziğinizi kontrol edebilir ve daha pek çok şey yapabilirsiniz. Küçük cihaz USB üzerinden şarj edilir ve bu şarj iki hafta sürer. Çıkarılabilir bir cihaz olduğundan yıkanılabilir bir ceket olduğunu düşünüyoruz.

Uyumlu olup olmadığını öğrenmek için mobil cihazınızda jacquard.com/levi/specs adresini ziyaret edebilirsiniz. Genellikle Android 6.01 veya daha yeni bir sürümü çalıştıran telefonlar çalışacaktır. iOS kullanıcılarının, iOS 10 veya iOS 11 çalıştıran bir iPhone 6 veya daha yeni bir sürümü olması gerekiyor. Büyük olasılıkla bu ceketin çok küçük bir gruba, özellikle ağır fiyat etiketine sahip olması nedeniyle cazip olacak. Fiyatı nedeniyle ve giyilebilir bir tarz olduğundan elbet bir kesim grup için hayran bırakacak.


Google ve Levi’s ortaklığı sonucu akıllı ceket satışa çıkıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kodak, Yeni Telefonunu Tanıtacak! Whatsapp Yeni Güvenlik Özelliği Ekledi! Fortnite Battle Royale’in Android tarihi ortaya çıktı Almanya, Mark Zuckerberg Hakkında Soruşturma Başlattı Nokia P1’in MWC 2017’de Lansmanı Yapılacak Chevrolet sahipleri aracından çıkmadan yakıt alabilecekler

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır