Logan Paul, YouTube’ın sınırlarını zorlamaya devam ediyor

Ana Sayfa » Gündem » Logan Paul, YouTube’ın sınırlarını zorlamaya devam ediyor
Logan Paul, YouTube’ın sınırlarını zorlamaya devam ediyor

Logan Paul attığı son video ile YouTube platformunda tekrar yankı uyandırdı.

YouTube yıldızı Logan Paul, ölü fareleri bir stun silahıyla vuran bir video yayınladıktan sonra yeni eleştirilere maruz kalıyor.İlk tepki, ölü bir adamın cesedini içeren bir video yayınlamaktan dolayı kınanması üzerine geldi. Pazartesi günü “get these rats” başlıklı bir video bölümünde, Paul ve arkadaşlarından ikisi bir sığınağın üzerinde iki sıçanın ölülerini buluyor. Daha sonra Paul, ölü fareleri stun silahıyla vuruyor ve silahın yapışmasıyla kutuya atıyor. Daha sonrasında arkadaşları ölü fareleri çöp kutusuna atıyor ve Paul “Sıçandan nefret ederim” diyerek çöp deposunu aynı silahla ateşler. Bu olaydan sonra dünyanın başta gelen hayvan hakları dernekleri bu olaya sert karşılayarak YouTube‘dan videoyu kaldırmalarını istedi.

Logan Paul’un kanalındaki reklamlar askıya alındı

Pazartesinden önce o zamandan beri eski olaylar her şey normale dönmüştü. Pazartesi günü yüklenen bir videoda iki ölü fareyi stun silahıyla vurmasıyla birlikte tekrar gündeme yerleşti. Olaylar üzerine YouTube, kanalındaki tüm reklamları askıya alarak yanıt verdi. Bir YouTube sözcüsü: “Bu, hafifçe yaptığımız bir karar değil. Ancak videolarında kanalını yalnızca reklam verenler için uygun olmayacak kadar geniş yaratıcı topluluğa zarar verebilecek bir davranış tarzı sergilediğine inanıyoruz.” dedi.

Logan Paul yasaklara rağmen aylık olarak on binler kazanabiliyor

63 milyon abonesine video başına birden çok kez teşvik eden karlı bir işe sahip olduğu için, YouTube‘un reklam gelirini askıya alma kararının ne kadarının Paul’un kazançlarını etkileyeceği belli değil. Etkilenen analiz firması Social Blade‘in tahminlerine göre, Paul geçen ay sadece YouTube‘da 28,000 ila 450,000 dolar arasında reklam geliri elde etti. Normal tipik bir ayda 1,2 milyon dolara kadar kazanabildiği görülüyor.

İlginizi Çekebilir :  Twitter bu yıl terörle mücadelede 300.000 hesabı askıya aldı

Logan Paul, YouTube’ın sınırlarını zorlamaya devam ediyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

LG Display, 77 İnç Şeffaf Esnek Ekran Geliştirmeyi Başardı IPhone 7 ve 7 Plus’ın Home Düğmeleri Onarılamıyor Daniel Craig Yeni 25.James Bond Filmi İçin Geri Dönüyor İnstagram Windows 10’da Nasıl Kullanılır? Yerli antivirüs Dev Secure yurt dışına açılmaya hazırlanıyor Cyanogen, Faaliyetlerini Durdurma Kararı Aldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır