Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak

Ana Sayfa » Gündem » Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak
Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak

Mark Zuckerberg, doğacak olan 2. kızı için tekrardan babalık izni alacak.

Facebook‘un dünyadaki en değerli ve güçlü şirketlerden birinin kurucusu ve CEO’su olan Mark Zuckerberg, ikinci kızının doğumundan sonra bu yıl iki aylık babalık izni alacak. 33 yaşındaki kurucu ve CEO, ilk kızı Maxima (“Max“) Kasım 2015’te doğduğunda iki aylık bir süre almıştı.

Mark Zuckerberg Cuma günü 2. kızının müjdesini verdi

Zuckerberg, 18 Ağustos Cuma günü köpeği Beast ile birlikte Max adlı kızının fotoğrafının yer aldığı bir Facebook yazısında, “Hayatının ilk aylarında çok fazla vakit geçirebileceğim için hep minnettar olacağım” dedi. “Bu sefer, Facebook‘ın seçeneklerinden ayrılmayı seçeceğim” dedi.

Zuckerberg, yeni kızı doğduktan sonra eşi Priscilla Chan ve kızlarıyla birlikte olmak için vakit ayırmak adına bir ay sürecek ve daha sonra Aralık ayının tamamını onlarla geçireceğini söyledi.

Zuckerberg, “Yeni küçük çantama yapışmayı ve Max’i maceralara götürmeyi dört gözle bekliyorum” dedi. “Facebook’ta, dört aylık doğum ve babalık izni teklif ediyoruz, çünkü araştırmalar, çalışan ebeveynlerin yeni doğanlar için zaman ayırdıklarında, tüm aile için iyi olduğunu gösteriyor.”

Biraz bilgi verirsek; 2017 Pew Research raporuna göre, sivil çalışanların sadece% 14’ü ücretli aile iznine 2016 yılında erişebiliyordu. California, 2004’te ücretli aile izni kuran ilk devlet olarak biliniyor.

Bir şirketin kurucusu bile doğum için izin alıyorsa o şirketin ne kadar düzenli bir yapıya sahip olduğunu görebiliriz. Çünkü şirkette herkes birbirlerine muhtaç ve takım çalışması mevcut. Yani şirketin kurucusu bile onca birimlere rağmen oldukça yoğun olduğuna kanaat getirebiliriz.


Mark Zuckerberg 2. Kez Babalık İzni Alacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Canon yüksek kaliteli aynasız kamera için planları onayladı En iyi kripto para madenciliği yazılımları 2018 Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor Çok sayıda Apple modelinin satışına yasak konuldu Facebook Görüntülü Sohbet Cihazı Üzerinde Çalışıyor Sıfır Bir 5. sezon ne zaman başlayacak? Tarihi belli oldu mu?

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır