Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı

Ana Sayfa » Gündem » Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı
Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı

Mercedes-AMG Project One olarak anılan aracın bir görüntüsünü yayınladı.

Cuma günü Mercedes‘in ana şirketi Daimler Benz, şu an Mercedes-AMG Project One olarak anılan ve aracına ait bir resmini yayınladı. En son olarak otomobilin üst hızı da ortaya çıktı.

Mercedes-AMG Project One aracının başlıca özellikleri

Geçerli Formula 1 teknolojisinden büyük miktarda ödünç alınan hiper araba, saatte 350 kilometreyi aşan en yüksek hıza ulaşma kapasitesine sahip olacak ve bu da saatte 217 mil mesafe katması anlamına geliyor. Ayrıca, otomobilin motorunun 1000 beygiri aşacağını doğruladı. Bu donanım, Koenigsegg ve Bugatti‘nin dokunuşuyla 1500 beygirle övünen markalara göre aşırı derecede bir etki yaratmıyor.

Otomobil, frenleme yoluyla kaybedilen enerjiyi yakalayabilir ve egzoz sisteminden ısı kaybeden enerjiyi dört elektrik motoruyla otomobilin dört tekerleğine geri gönderebilir. İkisi de ön tekerlekleri mükemmel bir şekilde çalıştırmak için bağımsız olarak süren elektrikli motor kombinasyonuna sahip. McLaren P1 ve Porsche 918 Spyder gibi emisyonsuz elektrikle çalışan, gücü sunabilen bir hiper taşı anlamına geliyor

Mercedes-AMG Project One, 3 milyon dolara mal olduğu söyleniyor. Şirket bu aracı 14 Eylül‘den itibaren düzenlenecek olan Frankfurt Uluslararası Motor Show‘da sunacak. Fakat fiyat konusu cidden hem yurtdışı ve hatta ülkemize de gelirse Ali Ağaoğlu’nun cebini yakmaya hazır gibi.


Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

ABD yeni iletişim uyduları hazırlıyor Paul Doany kimdir? Nereli ve kaç yaşında? Google Anlam Verilemeyen Bir Özellik Test Ediyor Facebook, TV Uygulaması Üzerinde Çalışıyor Dünyaca Ünlü Vine Fenomeni Türk Hava Yolları Reklamında Yer Aldı! iOS 10.3 Beta 1 Test Kullanıcıları İçin Yayınlandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır