Metin2 Pvp Neden bu kadar çok oynanıyor?

Ana Sayfa » Yazılım » Metin2 Pvp Neden bu kadar çok oynanıyor?
Metin2 Pvp Neden bu kadar çok oynanıyor?

Yıllardır oynanan oyunlar dersek aslında neredeyse herkes hep aynı oyunlardan bahsedecektir. Knight başta gelir mesala her zaman. Devamında Counter Strike , Half Life , Metin2 ve bir kesim de Silkroad diyecektir. Bu oyunlar aşağı yukarı 20 yıldır bizimleler ve hala da oyuncu sayıları bir hayli yüksektir. Dahası , bu oyunların neredeyse hiç birisi grafik güncellemesi almamıştır. İçlerinden sadece cs’nin ufak ufak güncelleme aldığını biliyorum ama diğerleri herhangi bir şekilde güncelleme geçirmediler. Metin2 , knight online , silkroad ve halflife ilk çıktığı günden beri aynılar. Buna rağmen hala temel bir oyuncu kitleleri var ve yakın zamanda da bu oyuncu kitlesi bozulacakmış gibi gözükmüyor. Şu zamanlarda bir çok oyun , en kaliteli grafiklere sahip olmakla övünüyor ve bir çok oyuncu “grafiksel” olarak oyunları eleştiriyor olsa da en çok oynanan , en çok tutan oyunların bir çoğu grafik anlamında gerçekten vasat durumdalar. Buna en iyi örnekte sanırım Minecraft olacaktır. Haliyle oyunları grafik anlamında değerlendirmek pek doğru değil , bu zamana kadar hep “eğlenceli” kabul edilen oyunlar oynandı.

Tabi bu oyunların ortak başka bir noktası daha var. Hepsinde “server” var. Bu “server” özelliği sayesinde insanlar kendi istedikleri gibi bir oyun ortaya koyabiliyorlar. Atıyorum , CS serverlarında oyun özellikleri değiştirilebiliyor  , en basit olarak oynanacak harita , tercih edilen harita değiştirilebiliyor. Silkroad ve knight oyunlarında da bir çok değişiklik ve güncelleme mevcut. Oyuncuların deneyimlerine göre bir server yapılabiliyor. Örnek vermek gerekirse , fazla emek vermek istemeyen oyuncular için sadece pvp atabilecekleri serverlar oluyor. Emek vermek isteyen kullanıcılar içinse hemen pvp’ye geçmek yerine kasmaları gereken serverlar yapılıyor. Metin2 pvp yine bu şekilde , editli serverlar , editsiz serverlar , wslik serverlar gibi bir çok server çeşidi bulunuyor. İsteyen oyuncu istediği serverda oynayabiliyor. Bu tarz metin2 pvp serverlarını açmak çok kolay olduğu için herkes açabiliyor ve haliyle oyuncular kendilerine göre bir serverı kolayca bulabiliyor. Bu da oyuncuların hala bu oyunları oynamaya devam etmesinin büyük sebebi olarak görülebilirse bu yanlış olmaz. Bir çok kişi bu serverlarda oynuyor çünkü geneli kolay serverlar arıyor. İşten eve yada okuldan eve geldikten sonra 1-2 pvp yapıp rahatlayıp bırakmak istiyorlar. Bu serverlarda bu istekleri tam olarak karşıladıkları için haliyle bu oyunlar hala popüler olarak devam edebiliyorlar. Ne kadar oyuncu sayıları her gün düşse de şu anda pek belli etmese de en çok oyuncuya sahip oyuncular bu online oyunlarda bulunuyor. Bir çok özel server olduğu için , yani pvp server olduğu için buna tam bir sayı vermek mümkün değil ama bireysel olarak bile bakıldığında bu sayının niteliği görülebiliyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Metin2 Pvp Neden bu kadar çok oynanıyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Yeni Samsung Galaxy S9 Konsepti, Dört Kameralı ve 4K Ekranlı Qualcomm Snapdragon 845 daha iyi Bluetooth deneyimi sunacak Instagram, kullanıcıların ilgisini çekecek özellikler getiriyor YouTuber Ali Can hayatını kaybetti Moto Z Geekbench’de Görüldü Apple ürünlerinin ortalama ömrü açıklandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır