Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor

Ana Sayfa » Teknoloji » Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor
Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor

Micron, 2018 yılının başında GDDR6 bellek yongalarının seri üretimini başlatmayı planladıklarını söyledi.

Yeni bellek ürünleri, daha hızlı grafik DRAM performansı ve hızı sağlayacak. Micron, GDDR6 de yeni bellek standardının başarılı G5X belleğinin yolunu izleyeceğini belirtti. Yeni bellek teknolojisi GDDR5X‘e çok benzeyecek olsa da, önemli birkaç farklılık da barındırıyor. Bu şubat ayında duyurulan G6 programı ile ilgili olarak Micron, yaklaşık 2 yıllık tasarım, seri üretim, test ve uygulama bilgilerinden elde edilen G5X yüksek hız-sinyal deneyimini kullanarak, endüstrinin en sağlam G6’sını seri üretime 2018 yılının başında başlayacaklarını belirtti .

Şuanda en hızlı yonga olarak bilinen G5X’ler, 12 Gbps veri hızında performans sunuyor. Ancak GDDR6‘nın bu hızlara göre iki kat daha hızlı olacağı SK Hynix tarafından onaylandı. Ayrıca 2018 yılında bir sürpriz olarak Nvidia‘nın GDDR6 teknolojisi ile birlikte GTX 2070 ekran kartlarına geçeceği de konuşulanlar arasında yer alıyor.

Micron

Micron GDDR6 teknolojisi nasıl olacak?

GDDR6 teknolojisinde bizleri 16 Gbit/sn hızların yanı sıra, 8 GB modeller gelecek. Yine 384 bit bant genişliğine sahip bir bellek arayüzü ile birlikte, maksimum bellek bant genişliklerinin 768 GB /sn ulaştırılacağı söyleniyor. Bir de Nvidia‘nın 2018 ilk çeyreğinde HBM2 referans alarak 4096 bite geçeceği dedikodular arasında yer alıyor.


Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram toplu takip etme nasıl yapılır? (Follow) İnstagram’a “Taslak Olarak Kaydetme” Özelliği Geldi! Microsoft’un ortaya çıkan patenti, katlanabilir çift ekrana sahip Instagram, Android uygulaması için test programı başlattı Instagram en çok fotoğrafı paylaşılan şehirleri açıkladı Dünyanın En Eski Fosilleri Ortaya Çıkarıldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır