Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor
Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor

Microsoft, kurumsal şirketler içerisinde enerji konusunda, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor.

Şirket, 2016 yılında 2020 yılının başlarında faaliyetlerine yönelik olarak yüzde 60 yenilenebilir enerji kullanmak için bir taahhütte bulundu. O zamandan beri yenilenebilir enerji kaynaklarına geçmek için somut adımlar attı. Şirket, ABD‘de güneş enerjisinin “en büyük kurumsal satın alınması” olduğunu iddia ettiğini açıkladı. Virginia‘daki yeni Pleinmont I ve II güneş projelerinden 315 MW‘lık enerji satın aldı. Microsoft, bu satın alma işleminin hedefine doğru önemli ilerlemeler kaydetmesine yardımcı olacağını söylüyor.

Microsoft‘un başkanı Brad Smith, Virginia‘daki 315 megavatlık satın alımın şirketin daha temiz bir bulut oluşturması için planlamanın önüne geçtiğini söylüyor. “Bu proje sadece gigawatt’tan daha fazlasını ifade ediyor. Çünkü taahhüdümüz kendi operasyonlarımızı dönüştürmekten daha geniştir; Ayrıca başkalarının daha yenilenebilir enerjilere erişmesine yardımcı olmakla da ilgili ”diye ekledi.

Microsoft’a 2.000 dönümlük bir alana yayılmış 750.000’den fazla güneş paneli enerji sağlayacak

Şirketin satın aldığı güç, 2.000 dönümlük bir alana yayılmış 750.000’den fazla güneş paneli ile sağlanacak. Pleinmont I ve II güneş enerjisi projeleri yılda yaklaşık 715.000 MWh yenilenebilir enerji üretecek.

Şirket bu anlaşma ile iki önemli kilometre taşları elde etti. Hedefi, veri merkezlerinin en az yüzde 50’sini temiz enerji ile 2018’e kadar güçlendirme hedefiyle karşıladı. Ve 2020’ye kadar yüzde 60’lık bir hedefe ulaşmanın ilk adımı oldu. Bu anlaşmanın büyüklüğü aynı zamanda Microsoft‘un toplam satın alınan yenilenebilir enerjinin toplamını 1.2 gigawatt seviyesinde de getiriyor.

İlginizi Çekebilir :  Twitch, topluluk kurallarını güncelliyor

Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

DNA Bilgisayarlar Gerçek mi Oluyor? 5 Adımda Kaliteli Blog Yazısı Oluşturmak Yeni Galaxy Note 7 İçin Tarih Açıklandı! Qualcomm, Açık Bulanlara 15 bin Dolar Ödül Verilecek IPhone 7 için 23 Gün Kuyrukta Bekledi En iyi oyuncu monitörleri 2018

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır