Microsoft yapay zeka için 50 milyon dolar yatırım yapacak

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » Microsoft yapay zeka için 50 milyon dolar yatırım yapacak
Microsoft yapay zeka için 50 milyon dolar yatırım yapacak

Microsoft yapay zeka alanında gelişmek için ‘AI for Earth‘ iklim değişikliği programı için yapay zekaya 50 milyon dolar daha fazla yatırım yapıyor.

Microsoft Corporation bugün, yapay zeka için iklim değişikliği ile mücadele için çalışan organizasyonlara yapay zeka ve bulut hizmetleri sağlayacak. Bunun yanında ‘Earth for AI‘ programına 50 milyon dolar ek yatırım yapacağını açıkladı. Finansal destek önümüzdeki beş yıl içinde yayılması planlanıyor. Temmuz ayında programı başlatırken şirketin Earth for AI‘ye yaptığı 2 milyon dolarlık desteği önemli bir adım oldu. Bu 2 milyonluk dolar harcama yapay zeka kullanımına ilişkin eğitim vermek gibi eklentilere ek olarak gerçekleştirildi.

Microsoft yapay zeka konusunda çok hırslı

Microsoft Başkanı Brad Smith, bugün bir dizi hükumet ve ticaret lideriyle bir araya gelerek iklim değişikliğinin ölçülmesi ve önlemeye yönelik çalışmaları görüşmek üzere Paris‘te düzenlenen bir iklim olayında bu duyuruyu yaptı. Smith, “uzmanların uyarıları korkunç iken” şirketin, iklim değişikliği ile mücadelede yapay zekanın “oyun değiştirici” olabileceğine inanıyor.

Smith, yapay zekanın, çevresel sistemleri gözlemleme ve bunların küresel ölçekte nasıl değiştiğini, veriyi yararlı bilgilere dönüştürme ve doğal kaynaklarımızı daha iyi yönetmek için somut adımlar atmak için bu bilgiyi uygulayabilme yeteneğini hızlandırabilir” dedi. Smith diğer sözleriyle birlikte konu üzerindeki hırsını alıkoyamadığı gibi başarmakta çok ısrarcı bir tavır sergiliyor.


Microsoft yapay zeka için 50 milyon dolar yatırım yapacak - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Japon kripto para borsası Zaif, ücretsiz Bitcoin sattı YAZGİG’17 Başlıyor! Messenger’da Reklam Dönemi Başlıyor! Qualcomm 103 milyar dolarlık teklifi reddetti Instagram kamerası Superzoom özelliği ile güncellendi Bilişim Sektörünün Kalbi Manisa’da Atacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır