Microsoft’un Online Güvenlik Anketi Açıklandı

Ana Sayfa » Gündem » Microsoft’un Online Güvenlik Anketi Açıklandı
Microsoft’un Online Güvenlik Anketi Açıklandı

Bugün “Daha Güvenli İnternet Günü“, bu nedenle Microsoft, ulus tarafından göreli güvenlik ve haysiyet gösteren bazı istatistikler yayınladı.

Online olmanın en zararlı olduğu yerler, gerçek dünyadaki yüksek şiddet suçlarıyla mücadele eden Güney Afrika, Meksika ve Rusya ülkeleri oldu. En güvenli ülkelerden biri Birleşik Krallık oldu. Microsoft, 14 ülkede gençlere ve yetişkinlere dört risk (davranışsal, itibarlı, cinsel ve kişisel / zorlayıcı) soran bir araştırma yaptı. İlk üç risk, istenmeyen iletişim, trolleme, istenmeyen ve online tacizler çıkmış. Ankete katılan üç kişiden ikisi 17 riskten en az birine mağdur olmuş, yüzde 78’i en az bir arkadaş veya aile bireyine ait olduğunu belirtmiştir. Yüzde 62’si nereden yardım alacağından emin değildi.

Sean Kosofsky, Microsoft‘a  “Zorbalık ve aşağılama olaylarının hepsini ortadan kaldırabiliriz. Tacizi durdurabilir, rapor edebilir ve etkilenen kişiye ulaşabiliriz.” dedi. Ne kadar firmalar böyle bahsetse de bu tür olayların bu kadar hızlı çözülüp tamamen ortadan kalkması baya zor bir durum. Özellikle yeni neslin bu durumdan çok kötü etkilenmeleri üzücü bir durum.


Microsoft’un Online Güvenlik Anketi Açıklandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Star Wars: The Last Jedi’a Ait Posterler Ortaya Çıktı Huawei, uluslararası akıllı telefon sevkiyatlarını askıya alabilir Apple Hollywood Sektörüne Giriş Yapıyor GoPro Hero 5’in Türkiye Fiyatı Ortaya Çıktı! IPhone 8’in Arka Kasasının Görüntüleri Sosyal Medyaya Sızdırıldı Indiana Jones 5 çekimleri gelecek yıl başlayacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır