Minecraft, 85 milyon öğrenciye kodlama öğretti

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Minecraft, 85 milyon öğrenciye kodlama öğretti
Minecraft, 85 milyon öğrenciye kodlama öğretti

Minecraft, 85 milyon öğrenciye kodlamayı öğretmek için kullanıldı.

Bir oyun olarak başlamış olmasına rağmen, Minecraft yıllar geçtikçe, eğitimcilerin matematik, fen, tarih ve kodlamayı öğretmek olsun ya da olmasın öğrencilere bilgi aktarmak için kullandığı bir araç haline geldi. Aslında, bu günlerde kodlamayı öğrenmenin zorunlu olduğunu düşünenler var. Kodlama özellikle önemli bir konu gibi görünüyor. Bu tartışmaya açık olsa da, bir dağıtım aracı olarak bu oyunu kullanmak iyi bir fikir. Çünkü, Code.org ve Microsoft 85 milyon öğrenciye ulaşmayı başarmış. Onlara bu oyunu kullanarak kodlamanın temellerini öğretmiş görünüyor. Tabii ki bu öğrencilerin çoğu savunucular olmaya devam edecek belli değil. Fakat en azından bir fikri ve kodlamanın nasıl yapıldığı ile ilgili bazı temel bilgilerle uzaklaşıyorlar.

Mike Henry adındaki ilkokul öğretmeni Minecraft’ı kodlamaya giriş için kullanıyor

Code.org Medium‘daki paylaşıma göre Maine’den bir ilkokul öğretmeni olan Mike Henry ve Code.org‘un kolaylaştırıcısı Minecraft‘ı sınıfta kodlamayı öğretmek için nasıl kullandığına dair bir örnek veriyorlar. Bu oyunun aşinalık nedeniyle etkili bir araç olduğunu iddia ediyorlar.

Bu, öğrencilerin daha iyi etkileşime girmelerini ve dikkatlerini çekmelerine yardımcı olur. “Öğrencilerin ilgisini çekmekte ve kanca yapmakta, kodlama etkileşim dizileri birbirlerinin üzerine inşa ederek tüm sınıfın meşgul olmasını ve öğrenilmesini sağlamaktadır.”


Minecraft, 85 milyon öğrenciye kodlama öğretti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Elon Musk, resmi olarak 2024’de insanları Mars’a gönderecek Firefox, Windows XP ve Vista İçin Tarih Oluyor Samsung Galaxy S9 1.000 fps’lik video kaydı yapacak Sosyal medya ölçüm platformu Klout, kapanıyor En Çok Gelir Sağlayan 10 Teknoloji Şirketi Yüzlerce Küresel Elektrik Sistemi Ele Geçirildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır