Minecraft, Artık Windows Phone’ları Desteklemeyecek

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Minecraft, Artık Windows Phone’ları Desteklemeyecek
Minecraft, Artık Windows Phone’ları Desteklemeyecek

Windows, Minecraft‘ın Windows Phone‘ları ve diğer mobil cihazlarını artık desteklemeyecek.

Microsoft, Minecraft‘ı satın alsa da akıllı telefon pazarında ne kadar kötü durumda olduklarından bir haberdarlar. Şirket tam olarak akıllı telefon pazarından uzaklaşmamış olsa da, bu odaklanmanın eskisi kadar etkili olmadığı, yavaş yavaş bu pazardan çekilme durumuna geldiğini açıkça görebiliyoruz. Kendi mobil platformlarındaki başarısızlıklarından önem verdikleri uygulamalar dahil yavaş yavaş desteğini kesme üzerine. Buna bir yenisi Minecraft‘ın mobil versiyonu Minecraft Pocket Edition listeye eklendi.

Windows Central‘daki bir rapora göre Minecraft Pocket Edition‘ın artık Windows Phone veya Windows 10 Mobile platformları için güncelleme alamayacağının ipucunu vermiş durumda. Windows Phone ve Windows 10 Mobile platformlarında kullanılmak için indirme hizmeti devam edecek fakat yeni güncelleme alamayacak. Bir diğer kötü durum ise Windows 10‘un gelecekteki güncellemeleri veya yapıları değişirse Minecraft Pocket Edition bu durumdan kötü etkileneceği kesin.

Bunların yanında oyuncu sayısının ve bu oyuncunun Windows Phone veya Windows 10 Mobile platformlarında geçirmiş olduğu süreye bakılırsa diğer platformların karşısında büyük bir düşüş gösteriyor. Fakat bu durum Windows‘un akıllı telefon piyasasından çekilişini göstermez. Son zamanlarda Surface Phone ile yeni bir ümit doğabilir.

 


Minecraft, Artık Windows Phone’ları Desteklemeyecek - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ulus Bartu Özer22 Ocak 2017

Windows Phonedan oynuyordum ne güzel yazık oldu

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

İşte en iyi dijital kameralar listesi 2018 E-Spor, 2024 Paris Olimpiyatlarında Yer Alabilir! Mercedes-AMG, Formula 1 Hibrit Teknolojisini Aldı Taylor Swift’in Müzikleri 12 Gün İçinde 400 Bin Dolar Kazandı Disney Kablosuz Şarj Odası Kuruyor Airbnb markalı apartmanlar gelecek yıl açılacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır