Mobil Oyun Geliri 11.9 Milyar Dolar Yükseldi

Ana Sayfa » Mobil » Mobil Oyun Geliri 11.9 Milyar Dolar Yükseldi
Mobil Oyun Geliri 11.9 Milyar Dolar Yükseldi

Sensor Tower Store Intelligence analiz şirketinin verilerine göre mobil oyun sektöründe büyük yükseliş var. Bu yılın ilk çeyreğindeki gelirleri %53 oranında artış göstererek 11.9 milyar dolara çıktı.

Platform olarak ta Google Play‘de %83 oranında bir artış gösterirken App Store bu oranın baya bir altında kalarak %35 artış gösterdi. App Store geçen yılın ilk çeyreğinde 4.9 milyar dolar gelir elde etmişken bu yıl 6.6 milyar dolara yükseldi. Google Play‘de ise geçen yıl 2.9 milyar iken 5.3 milyar dolar geliri oldu. Her iki mağazadaki mobil oyun yüklemeleri, 2017 yılının ilk çeyreğinde 7.6 milyondan% 15 artışla  8,8 milyar seviyesinde yer aldı.

Mobil oyunlar, para kazanma açısından dünya genelinde tüm uygulamaların geçen sene olduğu gibi bu senede hakim kategorisi olmaya devam etti. Apple‘ın App Store tarafından üretilen brüt gelirin yüzde 80‘ini oyunlar oluşturuyor. İlk çeyrekte Google Play gelirinin yüzde 91‘inden fazlasını oluşturduğunu belirtmekte fayda var.

Mobil oyun kategorisinde hangi popüler oyunlar var?

Ayrıca 2017 yılının ilk çeyreğinde en çok indirilen mobil oyun Monster Strike oldu her iki platformda da. App Store‘da ikinci sırada gelen oyun ise Supercell adlı firmanın oyunu olan Clash Royale oldu. Bir sürpriz de  Tencent adlı firmanın King of Glory oyunu geçen senenin son çeyreğinde 31. sırada olmasına rağmen bu yıl ilk 1o da yer almayı başardı. Ancak geçen yıl yapılan viral lansmanlarda Pokémon Go ve Super Mario Run, indirimler ve gelir sıralamaları açısından birinci çeyrekte düşüş gösterdi. Pokémon Go düşüşe rağmen şuanda 65 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip.Veriler gösteriyor ki mobil oyunlar popülerliğini giderek arttıracak.


Mobil Oyun Geliri 11.9 Milyar Dolar Yükseldi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google Maps’e Yeni Güncelleme BMW otonom motosiklet üretti! Micron GDDR6 Bellekler 2018 Yılında Üretilmeye Başlanıyor YouTube’da en çok dinlenen şarkılar 2018 Youtube’dan Mesaj Satın Alma Özelliği Geliyor Güney Kore’de yasadışı kripto para döviz ticareti başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır