Mozilla Firefox acil düzeltme eki yayınlandı

Ana Sayfa » Gündem » Mozilla Firefox acil düzeltme eki yayınlandı
Mozilla Firefox acil düzeltme eki yayınlandı

Güvenlik açığı oluşması sebebiyle Mozilla Firefox acil düzeltme eki yayınlandı.

Bir Firefox kullanıcısıysanız, tarayıcınızı en kısa sürede güncellemek isteyebilirsiniz. Bunun nedeni, Mozilla’nın tarayıcı için sıfır günlük bir güvenlik açığını giderecek bir acil durum düzeltme eki yayınlamış olmasıdır. Bu tür kusurlar zaman zaman meydana gelir. Ancak bunu özellikle önemli ve acil kılan şey, bu kusurun şu anda sömürülmesidir; bu, tarayıcınızı hızlı bir şekilde düzeltmediğiniz takdirde mağdur olma ihtimaliniz olduğu anlamına gelir.

Mozilla Firefox acil düzeltme eki neden yayınlandı?

Mozilla‘ya göre, “Array.pop‘taki sorunlar nedeniyle JavaScript nesnelerini işlerken bir tür karışıklık güvenlik açığı oluşabilir. Bu, sömürülebilir bir çökmeye neden olabilir. Bu kusurun kötüye kullanılması nedeniyle hedeflenen saldırıların farkındayız. ” Bu, hem Mozilla Firefox 67.0.3 hem de Firefox ESR 60.7.1 tarayıcıları için geçerli olacaktır. Bu nedenle, her iki sürümü de kullanıyorsanız, bu kesinlikle sizin için bir güvenlik yamasıdır.

Firefox acil düzeltme eki nasıl indirilir ve yüklenir?

Neyse ki, günümüz tarayıcılarında güncellemeler arka planda indirilme eğilimindedir ve tarayıcınızı kapatıp yeniden başlattığınızda uygulanır. Şu anda tarayıcınızı kullanıyorsanız, onu yeniden başlattığınızdan ve güncellendiğinden emin olmak için sürümü kontrol ettiğinizden emin olmak isteyeceksiniz. Alternatif olarak Mozilla Firefox acil düzeltme eki için “Güncelle” yi sadece Firefox‘taki arama kutusuna yazabilir, “Güncellemek için yeniden başlat” düğmesine basabilirsiniz. Alternatif olarak, Firefox’un en son sürümünü her zaman Mozilla’nın web sitesinde bulabilirsiniz.


Mozilla Firefox acil düzeltme eki yayınlandı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook Messenger’ın Ana Ekranına Reklam Geliyor Intel, Vaunt adındaki akıllı gözlüğünü piyasaya sürecek PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor? PUBG mobil FPS arttırma – Kasma sorunu giderme Bir Türk vatandaşı Google Translate hizmetine dava açtı E-Spor, 2024 Paris Olimpiyatlarında Yer Alabilir!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır