Mozilla Logosunu Değiştirdi

Ana Sayfa » Sanat » Mozilla Logosunu Değiştirdi
Mozilla Logosunu Değiştirdi

Mozilla eski logoya güle güle diyerek yeni logo için kolları sıvayarak ortaya alışılmışın dışında bir logo ortaya çıkarttı.

Mozilla bu aralar yenilik yapmaya başlamış gibi duruyor. Bu sefer ise Mozilla Neon’dan sonra alışmamış bir görüntü ile yeni bir logoya imza attı. Yeni logosunda dikkat çeken ise basit bir yazı karakteri kullanılarak ” moz://a ” yazısı yer alması ilginç bir yaklaşım gözükse de YouTube üzerine atılan video bu yaklaşımı değiştirmeye yetiyor.

İlk görüntüler ünlü bir Alman blogun hesabında görüntülendi. Aradan kısa bir süre sonra Mozilla aynı içeriği kendi resmi YouTube hesabında gizli olarak paylaştı.

Logoda yer alan yazı Typotheque tarafından hazırlanan, Zilla olarak adlandırılan font ile hazırlanmasıyla birlikte açık kaynak ve yazılım ruhunu ön plana çıkarmayı istiyor. Pekte alışılmışın dışında da olsa kötü gelse de yakın zamanda logonun güzelliğini anlayacağız.


Mozilla Logosunu Değiştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Ferhat AKBAS21 Ocak 2017

Gerçekten tarayıcının logosunda bir değişiklik şarttı fakat biraz saçma olmuş gibi .

Muhammet Ali GÖKDEMİR21 Ocak 2017

Çok güzel ve akıllıca bir tasarım olmuş 🙂

Kaanep21 Ocak 2017

sanırım “font” olarak dökülecek bir grafik elementi olacak bu logo, bilgilendirmeniz için teşekkür ederim 🙂 bir yerden tanıdık geliyor bana ama ileriki zamanlarda sanırım daha detaylı birkaç açıklama piyasaya düşecektir takipteyiz, iyi bloglar dilerim..

Selim Enes21 Ocak 2017

Bu ara moda oldu logo değiştirmek 😀

Bedirhan21 Ocak 2017

Yeni logosu hakkında internette çok yorum gördüm ama bence gayet hoş…

Adem Aktepe22 Ocak 2017

Bence güzel bir değişiklik olmamış zaten sosyal medyada büyük tepkiler gördü “http//” çakması gibi hoş gözükmüyor bence.

Mert22 Ocak 2017

Kod yapısına benzemiş değişik olmuş

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Wikipedia, Türkiye’nin Verdiği Karara İtiraz Etti! Facebook toplu sayfa silme işlemi nasıl yapılır? Nokia 8 Türkiye’de  Satışa Sunuluyor Apple, LaptopMag’ın Marka Sıralamasında Büyük Düşüşler Yaşadı Apple iOS 11.3’ü tüm cihazları için piyasaya sürdü Battlefield: Bad Company Xbox One’a Geliyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır