NASA uzaya göndereceği gemiye isminizi yazıyor

Ana Sayfa » Bilim - Çevre » NASA uzaya göndereceği gemiye isminizi yazıyor
NASA uzaya göndereceği gemiye isminizi yazıyor

NASA, InSgiht adındaki uzay aracında bulunan mikroçipe isminizi eklemek için bir kez daha fırsat sunuyor.

İlk fırsatı kaçıranlar için kuruluş, kişileri adlarını ikinci bir mikroçipe eklemeleri için davet etti. İlk turda 827.000 kişi ismini ekledi ve ikinci turda 1.000.000’dan fazla kişi ismini ekledi ve dahada artmakta. Uzaya gitmek şuan için hepimize göre imkansız, ancak uzaya ismimizi neden göndermeyelim? Birkaç ay öncesinde Asgardia adındaki büyük hedefleri olan ve Dünya yakınında bir ülke kurmayı hedefinde olup planlara yakın zamanda başlamışlardı. İlk uzay ülkesi olarak nitelik kazanmasıyla birlikte yavaş yavaş birçok kişinin kulağına da aşina olmaya başladı. Uzay ülkesi her şeyden önce uzaya 10 santimetreye 10 santimetre olan bir küp yollayacak. Bu küpte 512GB‘lik bir veri yer alacak. Fakat bu küp hakkında fazla detay veremezsek de Sonbahar aylarında NASA‘nın fırlatma atışları sırasında küpünde fırlatılacağı bilgisini verebiliriz. Ayrıca bu küpün asıl amacı, uzay ortamında ısıya vb. etkenlere karşı veriyi koruyabileceği amacı güdüyor. Büyük ihtimalle de uzaydan veri alma denemeleri de bu küp sayesinde denenmiş olunacak. Üzülmenize gerek kalmayacak – hala devam etmekte olan uzaya dosya gönderme hizmeti devam ediyor. Konuyu varyasyona uğratmadan özüne dönersek tekrardan ikinci bir şansı bizlere sunuyor.

NASA Insight aracı kayıt

InSight misyonunun baş araştırmacısı Bruce Banerdt “Mars, her yaştan alan meraklılarını heyecanlandırmaya devam ediyor ve bu fırsat onları Kızıl Gezegenin içinde çalışacak olan uzay aracının bir parçası haline getiriyor” dedi.

NASA  InSgiht uzay aracına ismimi nasıl kaydedebilirim?

Basit bir işlem ile adınızı listeye eklediğiniz sistemde adınız ve soyadınız, yaşadığınız ülke, posta kodu ve mail adresiyle işlemi tamamlayabiliyorsunuz. En son olarak 2.adımda bir robotun hazırlamış olduğu uçuş kartını indirebilir, yazdırabilir veya sosyal medyanızda paylaşabilirsiniz. Türkiye ise ismini en çok kaydettiren ülkeler arasında 18.sırasında olup birkaç gün içerisinde sıranın ilk başlarında yer alacağını umuyoruz. Eğer sizde adınızı kayıt ettirmek istiyorsanız buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşabilirsiniz. Ayrıca ad kaydettirme konsun da arkadaşlarınızı da bu yöne teşvik ettirmek istiyorsanız elektronik posta hesaplarına davetiye yollayabiliyorsunuz.

İlginizi Çekebilir :  Kampüste Kariyer Şenliği Yarın Başlıyor

 


NASA uzaya göndereceği gemiye isminizi yazıyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Twitter Sayesinde İlk Kez 360 Video Apple TV’ye geldi Facebook’ta En Çok Beğeniye Sahip 10 Sayfa Çin Fosil Yakıtlı Otomobil Satışlarını Yasaklayabilir AI.type uygulaması 31 milyon kullanıcının verilerini sızdırdı Çin’in 24 Milyar Dolarlık Oyun Pazarında Yeni Rakip: Rastar Games LG G7’e ait olduğu söylenen görsel ortaya çıktı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır