Netflix masaüstü kullanıcıları için harika özelli deniyor

Ana Sayfa » Gündem » Netflix masaüstü kullanıcıları için harika özelli deniyor
Netflix masaüstü kullanıcıları için harika özelli deniyor

Netflix masaüstü kullanıcıları için henüz özelliği duyurmasa da yavaşça “pop-out” oynatıcıyı kullanıcılarına sunuyor.

Birçoğumuz aynı anda başka şeyler yaparken Netflix‘i izlemek isteriz. Şirket yakında masaüstümüzde bunu yapmayı kolaylaştırabilir. Şirket, kullanıcıların en sevdikleri TV şovlarını veya filmlerini masaüstünde resim içinde bir ortamda izlemelerini sağlayacak bir “pop-out” oynatıcı test etmeye başladığı bildirildi.

Netflix’in pop-up oynatıcısı, bir film veya TV şovu hizmet aracılığıyla yayınlanırken, alt araç çubuğundaki ilgili düğmeyi tıklayarak etkinleştirilebilir. Bu sayede ekrandaki tüm içeriklerin önüne gelerek iki iş yapmamızı sağlayabilecek.

Görünüşe göre bu oynatıcı Netflix’in kendi entegrasyonu ve zaten Chrome gibi popüler tarayıcılarda bulunan resim içi resim desteğini kullanmadı. Açılır oynatıcıyı yeniden boyutlandırmak da mümkündür. Yine de bir uyarı var. Altyazılar henüz bununla çalışmaz, bu nedenle pop-out oynatıcıda içerik izliyorsanız, altyazı alamazsınız.

Netflix masaüstü özelliğini yavaş yavaş sunuyor

Netflix bu işlevin serbest bırakıldığını resmen onaylamadı. Ancak, giderek daha fazla sayıda kullanıcı pop-out oynatıcının kendileri için uygun olduğunu bildiriyor. Şirket açıkça bu özelliği yavaş yavaş yaymaktadır. Görünüşe göre, herkes için uygun hale gelmeden gitmemeliydi.


Netflix masaüstü kullanıcıları için harika özelli deniyor - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook 166 Bin Dolar Ceza Ödeyecek Çin Fosil Yakıtlı Otomobil Satışlarını Yasaklayabilir Anonymous, RedHack ile olan ortaklığını sonlandırdı AT&T Yayın Sektöründe Büyük Satın Alma Gerçekleştirdi En iyi oyuncu kulaklıkları 2018 Kredi ve Yurtlar Kurumu Siber Beyinleri Arıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır