Nimbus Data, dünyanın en geniş kapasiteye sahip SSD üretti

Ana Sayfa » Teknoloji » Nimbus Data, dünyanın en geniş kapasiteye sahip SSD üretti
Nimbus Data, dünyanın en geniş kapasiteye sahip SSD üretti

Nimbus Data, Samsung‘un rekorunu geçerek dünyanın en geniş kapasiteye sahip SSD üretti.

Geçtiğimiz ay, Samsung, dünyanın en büyük SSD’sini 30TB değerinde depolama alanıyla üretmeye başladıklarını duyurdu. 30TB‘den daha fazla bir ürün arıyorsanız, Nimbus Data, son zamanlarda 100TB değerinde bir depolama alanına sahip dünyanın en büyük SSD’sini piyasaya sürdü.

Nimbus Data tarafından üretilen bu SSD, 3D NAND flaşı etrafında inşa edilen ExaDrive DC100 formunda geliyor. Bu, şirketin tüm bu verileri standart 3.5 inç form faktörüne sıkıştırmasını sağladı. Bu, ek bir depolama alanına ihtiyaç duymanız durumunda, bilgisayarınızın ya da sunucunuzun tak ve çalıştır olarak değiştirilmesi anlamına gelebilir.

Nimbus Data enerji tasarrufu konusunda da en iyisi olduğu söylenebilir

Dünyanın en büyük SSD‘sine sahip olmasının yanı sıra, Nimbus ayrıca cihazın dünyanın en enerji tasarruflu SSD’si olduğu söylenebilir. TB başına 0,1 Watt kadar az harcadığı ifade ediyor. Görünüşe göre bu, rekabetten yaklaşık % 80-90 daha düşük. Bu da daha fazla veri depolayabileceği; ancak daha az enerji kullandığı ve 7/24 çalıştırılması gereken sunucu çiftlikleri için ideal olduğu anlamına geliyor.

IDC’deki Depolama Araştırma Başkan Yardımcısı Eric Burgener “Bu tür yüksek kapasiteli flash cihazların HDD form faktörleri ile tamamen uyumlu olması, büyük veri platformlarını turbo şarj etme olanağı sunarken aynı zamanda güvenilirliği de artırıyor. Cihaz sayısının azaltılması, veri hareketliliğinin artırılması ve çoklu-PB ölçekli depolama platformlarının TCO’sunun düşürülmesi. Bu sınıfa ait cihazlar, flaşın 0 ve 1 numaralı uygulamaların dışındaki daha geniş bir kullanım setine maliyet etkin bir şekilde girmesine izin verecektir. ” dedi. Fiyatlandırma ve kullanılabilirlikten söz edilmedi. Ancak şirket mevcut MLC SSD’lerle karşılaştırılabilir olacağını belirtti.

 

 


Nimbus Data, dünyanın en geniş kapasiteye sahip SSD üretti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

E Okul çöktü mü? E Okul’a neden giriş yapılmıyor? Google URL Shortener Tasarımı Değişti iPad Pro 2’nin Fotoğrafları İnternete Sızdı Apple Yeni Akıllı Klavye İçin Patent Başvurusu Yaptı En iyi Netflix aile filmleri 2019 BDDK’nın İnternet Alışverişiyle İlgili Önemli Kararına Sayılı Günler Kaldı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır