Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi

Ana Sayfa » Spor - Oyun » Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi
Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi

Ortaya çıkan yeni verilere göre Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi.

Şirketin Switch adındaki konsolu açıklandığında, şirketteki yatırımcılar şüphelerini dile getirdiler. Dün Nintendo Switch konsolunun satışlarının şirketin karını yüzde 500’den fazla artırmasına yardımcı olduğunu duyduk. Şimdi, bugüne kadar kaç konsol satıldığına dair daha fazla detayımız var. Sadece Nintendo‘nun oyun girişimlerinin çoğu gibi Switch, Wii U çok büyük bir popülerlik sahibi oldu. Nintendo‘nun en son finansalları olan Switch, bugüne kadar 17,8 milyon adet satmayı başardı. Bu Wii U 5 yılda ne sattı? Bu deneyimi daha da şaşırtıcı kılan nedir?

Nintendo Switch konsolu 12 ayda 20 milyon adet konsol satışı hedefi için ilerliyor

Wii‘nin ömründe 100 milyon adet satıldığını söyleyebiliriz. Nintendo, bugüne kadar 1779 milyon adet konsol konsolu sattı ve şirketin yeni konsolu önceki Wii U konsolunu önemli ölçüde aştı. Ayrıca dün Nintendo‘nun önümüzdeki 12 ayda 20 milyon adet konsol satmayı düşündüğünü duyduk.

Çok sayıda konsol satmanın yanı sıra, aynı zamanda, 10,4 milyon adet Super Mario Odyssey, 9.2 milyon adet Mario Kart D8 Deluxe, ve 8.5 milyon adet Legend of Zelda: Breath sattı. Şirketin şuan ki teknoloji karşısında ve gelişen teknoloji karşısında hala kendine has konsolunun büyük rağbet görmesi bize göre biraz şaşırtıcı. Ancak bu kadar süre için çok büyük satış gerçekleştirmesi dahada şaşırtıcı olması anlamına geliyor.

İlginizi Çekebilir :  Dünyada en çok oynanan oyunlar listesi

Nintendo Switch konsolu 17.8 milyon satış gerçekleştirdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung’un Akıllı Asistanın Adı Belli Oldu : Bixby Ücretsiz DSquad War Steam Key’i Antivirüs Programlarına Baş Kaldıran Milli Antivirüs Programı : Dev Secure Facebook bizleri dinlemek amacıyla kullanabileceği patent aldı Çin’in 24 Milyar Dolarlık Oyun Pazarında Yeni Rakip: Rastar Games Ünlü Motovlogcu Altın Elbiseli Adam Hayatını Kaybetti

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır