Nokia Kişiye Özel 1Tbps Hızında İnternet Hizmeti Sunacak!

Ana Sayfa » Teknoloji » Nokia Kişiye Özel 1Tbps Hızında İnternet Hizmeti Sunacak!
Nokia Kişiye Özel 1Tbps Hızında İnternet Hizmeti Sunacak!

Nokia son dönemlerde pasif kalsa da tam olarak herkesin bilmediği bir takım projeler yürüttüğü söylenebilir. Nokia Alamanya‘da Deutsche Telekom ile iş birliği yaparak fiber testlerde 1 Tbps hızına ulaşmayı başardı.

Bir çoğumuz karşılık çıkacaktır ki ‘ Yoğunluk olunca bu hız düşmez mi?‘ buna karşılık cevabımızı ise Nokia Bell Labs‘in, Deutsche Telekom ve Münih Teknik Üniversitesi ile ortak yapmış olduğu altyapı testlerin de günlük normal koşullarda 1Tbps hızına ulaşılabildiği söyleniyor. Bir çok yoğunluk türde yoğunluk testleri yapmış olmalarına rağmen 1Tbps hızını elde edebildiler. Hatta “Probabilistic Constellation Shaping” adı verilen özel bir teknik oluşturulması ile bu sayede veri aktarım hızı daha düşük bant genişliği ile ekstra bir özellik sayesinde olanak sağlıyor.

Bu sistem şu an bulunan alt yapıların fibere geçmesiyle bu hızlara geçmesine olanak sağlayacak. Bu gelişmeler ne zaman çıkacağı yakın bir tarih olabileceği hemen hemen kesin iken bu teknolojilerin ülkemizde iş görmesi tam bir bilinmezliğe yol açabilir. Tahmin ediyoruz ki AKN ve AKK kalktığında böyle bir hız hizmetinin ülkemize de ulaşmasını tahmin edebiliriz.


Nokia Kişiye Özel 1Tbps Hızında İnternet Hizmeti Sunacak! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Samsung avuç içini tarayan biyometrik güvenlik getirebilir Volkswagen Mikrobüs, Elektrikli Araç Olarak Geri Dönüyor Manzara fotoğrafçılığı için 10 altın kural Justin Bieber 80 Milyonluk Instagram Hesabını Kapattı Microsoft zihin kontrolüyle Windows kullanımı sağlayacak Mark Zuckerberg’in Hesaplarından Birisi Yine Ele Geçirildi!

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır