Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi

Ana Sayfa » Gündem » Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi
Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi

Yaklaşık 2014 yılından beridir hizmet veren uygulama son buluyor.Norveç merkezli geliştirici Opera, popüler Android uygulamalarından Opera Max için sona gelindiğini duyurarak birçok kullanıcısını hayal kırıklığına uğratmış durumda.

Opera Max Nedir?

Güvenli olmayan mobil ve Wi-Fi bağlantılarında gizliliğinizi korurken uygulamanızın ne kadar veri harcadığını düzenlemenize olanak sağlayan bir veri yönetimi ve gizlilik uygulamasıdır.Veri yönetimi ve veri tasarrufu sağlayan uygulamanın Google Play Store’da 10 milyon ile 50 milyon arasında indirme sayısı bulunmakta.

Android İçin Opera Max Sonlandırılıyor

Geliştirici şirket Opera Max yerine diğer servislerine yöneleceğini belirtti.Uygulamanın gelişimi için kullanılan kaynaklar ve bütçelerin de diğer servislere yönlendirileceği kararlaştırılmış durumda.Şirket tarafından yapılan açıklamada;

“Ürün, mevcut tarayıcılarımızdan önemli ölçüde farklı bir tarza sahipti. Opera’nın güncel vizyonunu yansıtamıyordu. Bu nedenle kaynaklarımızı sizin için hizmet veren diğer uygulamalara yöneltiyoruz.”

şeklinde ifadelere yer verildi.Şuan da telefonunda Opera Max bulunan kişiler uygulamayı kullanmaya devam edebilirler.Geliştirici şirket uygulamanın sunucularının fişinin çekilmeden önce kullanıcılara haber verileceğine dair bir açıklama yaptı.Sunucuların fişi çekildikten sonra da bu uygulamayı kullanabilirsiniz fakat güncellemeler ve güvenlik yamalarından mahrum kalınacağı ortada.Şuan hali hazırda çalışan uygulamaya buraya tıklayarak bakabilirsiniz.

 


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Opera Kullanıcılarına Üzücü Bir Haber Verdi - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Spotify 2016 Özetini Yayımladı Microsoft zihin kontrolüyle Windows kullanımı sağlayacak Samsung Galaxy Note 9, 5G desteğiyle gelebilir Panasonic’in Yeni Sensörü Otomobillerde Gece Görüşünü İyileştirecek Tales from the Borderlands oyunu ücretsiz dağıtılıyor SpaceX Starship aracının ilk ticari uçuşunu 2021’de planlıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır