Opera Kullanıcılarının Başı Dertte !

Ana Sayfa » Yazılım » Opera Kullanıcılarının Başı Dertte !
Opera Kullanıcılarının Başı Dertte !

En çok kullanılan tarayıcılar arasında olan Opera bir grup hacker tarafından hacklendi.Hacker’lar tarafından hack’lendiğini açıklayan Opera saldırganların kimliğinin belli olmadığını belirtti.

Yapılan açıklamada bu saldırıdan sadece Opera web tarayıcısının Opera Sync özelliğini kullananların etkinlendiği belirtildi.

opera-sync

Opera Sync Nedir ? 

 

Opera Sync hizmetini kullanan kullanıcıların kaydettikleri verileri (şifreler,ayarlar,yer imleri ve kaydedilmiş sayfalar gibi) farklı platformdaki Opera uygulamalarına paralel olarak aktarmasına imkan sunan bir özellik.

Şuan Opera kullanan 350 milyon kullanıcı içerisinden 1.7 milyonluk bir kesimin sadece Opera Sync kullandığı biliniyor.Bu durum üzerine hemen başlatılan karşı atak sonucu bütün Opera Sync kullanıcılarının şifrelerinin değiştirildiği bildirildi.

 

Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Opera Kullanıcılarının Başı Dertte ! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Dailymotion Hacklendi!YouTube Mobil Veri Kullanımı İçin Ayar Test EdiyorGalaxy S8 Plus’ın Adı Sızdırılmış Logo Tarafından Teyit EdildiMagnet Baskıları Neden Tercih Ediliyor ?Steam’e Yüklü Miktarda Para Cezası KesildiPokemon Go İzdiham Yarattı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır