Ordu Belediye Başkan Adayı gençleri yazılım dili öğrenmeye davet etti

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Ordu Belediye Başkan Adayı gençleri yazılım dili öğrenmeye davet etti
Ordu Belediye Başkan Adayı gençleri yazılım dili öğrenmeye davet etti

Türkiye Vodafone Vakfı ile Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilecek olan proje üzerinde bugün toplantı yapıldı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler, Türkiye Vodafone Vakfı tarafından oluşturulan “Yarını Kodlayanlar” projesi için adım atmaya devam ediyor. Bugün Ordu’da hayata geçirilecek olan “Yarını Kodlayanlar” projesi için tanıtım toplantısı gerçekleştirdi. Mehmet Hilmi Güler 7-14 yaş arası grubunu kapsayan proje için ortak çalışmalarını sürdürüyor.

Yazılım konusundaki önemi her zaman vurgulayan Mehmet Hilmi Güler, bugün Twitter hesabında “Yarını Kodlayanlar” adlı projenin toplantısını gerçekleştirdiklerine dair paylaşımda bulundu. Türkiye Vodafone Vakfı ile ortak çalışmalarıyla ilgili olan “Yarını Kodlayanlar” adlı projesiyle ilgili paylaşımının hemen sonrasında ilgiyi üzerine toplayan paylaşımda bulundu.

Bugün 18 Mart “Çanakkale Zaferi” dolayısıyla günün önemiyle ilgili paylaşımda bulundu. Yazılım konusunda üzerinde vurgu yaparak günün anlam ve önlemini bir HTML kodu ile bir kez daha kodlama üzerindeki ilgisini gösterdi. HTML kodunu görüntülediğimiz zaman “Yeni Çanakkale Zaferleri” kelime grubunun daha kalın harflerle vurgu yapılarak devamında normal kalınlıkta “için kodlama dilini öğrenmek isteyen gençlerin destekçisi olacağız.” yazısı bulunmakta.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Hilmi Güler’in vizyon dolu bu paylaşımı sosyal medyada büyük yankı buldu. Birçok kişi tarafından etkileşim sağlanılan bu paylaşım özellikle yazılımcıların odak noktası oldu.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Ordu Belediye Başkan Adayı gençleri yazılım dili öğrenmeye davet etti - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Mr. Robot 3. sezon başladı Minecraft Deneyimi Televizyonlara Geliyor Telefondan YouTube oynatma listesi nasıl indirilir? Apple test ekmeksizin daha ucuza pil değişimi yapacak Ücretsiz Glitch Simulator 2018 Steam Key’i Twitter’da kripto para dolandırıcılığı başladı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır