ÖSYM LYS Sınav Sonuçlarına Nereden Bakabiliriz ? ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması!

Ana Sayfa » Gündem » ÖSYM LYS Sınav Sonuçlarına Nereden Bakabiliriz ? ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması!
ÖSYM LYS Sınav Sonuçlarına Nereden Bakabiliriz ? ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, kısaca ÖSYM LYS sınavının sonuçlarının açıklanmasına saatler kaldı.

LYS bu yıl 10-18 Haziran tarihleri arasında gerçekleşti ve birçok kişinin aklında azda olsa belirli üniversiteler oluşsa da sonucu tercihler belirleyecek. Üniversite için son aşama olan LYS sınavı da geçtiğimiz birkaç hafta içerisinde hepsi tamamlanmış oldu. Şimdi ise üniversiteye geçecek öğrencilerde en son sınavın heyecanı hala durmasa da meraklar hala en son sınavın sonuçlarında.

LYS sınavının sonuçları 11 Temmuz’da açıklanıp sonuçlar internet ortamından bakılabilecek. Daha sonrasında 2017 tercih kılavuzuna göre 18-26 Temmuz arası tercihler gerçekleştirilebilecek. Adaylar şimdi ise saatler kala sonuçları beklemekte.

ÖSYM LYS Sonuçlarına Hangi Adresten ve Nasıl Bakabiliriz?

YGS sonuçlarında yeni günden itibaren tam saatinde yayınlanmasa da ileri gelen saatlerde yoğunluk yaşansa bile öğrenciler notlarına bakabilmişti. Şimdi ise yine gecikme olur sorusuna cevaben olmayacağını düşünüyoruz. Olsa bile birkaç saat içerisinde sistem açılacaktır. Eskisi gibi bir yoğunluk yaşanmayacağa benziyor, birçok öğrenci yaz tatilinde olduğundan sonuçların açıklanacağı günü tamamen unutmuş veya aklından çıkarmış olabilir. Saatler içerisinde açıklanacak olan LYS sonuçlarına buradaki adrese tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Verilen linke girdikten sonra ÖSYM‘nin Aday İşlemleri Sistemi’ne ulaşmış oluyoruz. Buradan sağ üst köşede bulunana “SİSTEME GİRİŞ” butonuna tıklayarak T.C Kimlik No veya YU Numaranız’la beraber şifrenizi de doğru bir şekilde girerek sonuçlara göz atabilirsiniz. Ayrıca adaylar daha sonrasında buradaki adresten tercihlerini gerçekleştirip sonuçlarını öğrenebilecekler.


ÖSYM LYS Sınav Sonuçlarına Nereden Bakabiliriz ? ÖSYM’den Son Dakika Açıklaması! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

WhatsApp’da Ekran Görüntüsü Alınca Bildirim Gitmesi Haberi Yalan Olabilir Nissan güneş paneli satmaya başladı Porsche uçan arabalar üretmek istiyor WhatsApp kullanıcılarını sevindirecek müjde verildi! CNR Games Week İstanbul’da geri sayım başladı Ünlü YouTuber iPhone X’i blender ile parçalayıp içmeye çalıştı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır