ÖSYM Tarafından Açıklama: Lys Sonuçları Belli Oldu!

Ana Sayfa » Gündem » ÖSYM Tarafından Açıklama: Lys Sonuçları Belli Oldu!
ÖSYM Tarafından Açıklama: Lys Sonuçları Belli Oldu!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi, (ÖSYM), LYS sonuçları ilgili internet sitesinde duyurdu.

10-18 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS), bugün internet sitesinde duyurdu. Birkaç hafta önce üniversite adaylarının girmiş olduğu sınav bugün içerisinde sisteme girilecek. Yine YGS sınavında olduğu gibi tam saati dışında gün içerisinde sisteme girilecek. Birçok üniversite adayı tatil vasıtasından dolayı sistemde eskisi gibi yoğunluk yaşanmayacağından adaylar kolayca sınav sonuçlarına bakabilecekler. Hatta bu yoğunluğun yaşanmaması ile de rahat bir şekilde 18-26 Temmuz arası tercihlerini bu sistemden gerçekleştirebilecekler.

 

LYS Sonuçları Nereden Açıklanıyor? Nasıl Bakabilirim?

ÖSYM tarafından hazırlanan, 10-18 Haziran 2017 tarihleri arasında gerçekleştirilen LYS sınavı bugün itibariyle Aday İşmeleri Sistemi’nden sonuçlar açıklanacak. Yine her zamanki gibi yeni gün ile birlikte değil, gün içerisinden adayların sonuçları açıklanacak. Aday İşmeleri Sistemi’ne gitmek için buraya tıklayabilirsiniz.

ÖSYM Lys sonuçları na nasıl bakılır

ÖSYM Lys sonuçları na nasıl bakılır

Yukarıda verilen adrese girdikten sonra hemen sağ üste yer alan “SİSTEME GİRİŞ” butonuna tıklayarak gerekli istenilen bilgileri girerek sisteme giriş yapıyoruz. Daha sonra sol tarafta çıkan İŞLEMLER panelinden “Sonuçlarım”a giriyoruz. Sonuçlar açıklanınca buradan bakabilirsiniz.

ÖSYM Lys sonuçları na nasıl bakılır

ÖSYM Lys sonuçları na nasıl bakılır

Daha sonrasında yine buradan 18-26 Temmuz tarihleri arasında tercihlerinizi girebilirsiniz ve yine aynı yerden sonuçları öğrenebilirsiniz.

 


ÖSYM Tarafından Açıklama: Lys Sonuçları Belli Oldu! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

SsangYong’un Yeni XAVL ve G4 Rexton Konspeti, İstanbul Auto Show 2017’de Tanıtıldı Instagram kamerası Superzoom özelliği ile güncellendi Akıllı Robotlar 10 Yıl İçinde Öğretmenlerin Yerini Alacak Yerli Otomobilin İlk Modeli Sunulacak! Android TV İçin Google Asistanlığı Geliyor Cyanogen, Yeni Yoluna Lineage OS İle Devam Edecek

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır