Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat

Ana Sayfa » Sosyal Medya » Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat
Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat

Son dönemlerde dijital oyunlarının artması ve rekabetlerin artması ile oyun sektöründe büyük derecede büyüme görülmesi bir çok sorunlar doğmasına neden oldu.

Ülkemizde ve dünyada son zamanlarda oyun sektörünün zenginleşmesi ile bazı sorunları beraberinde getirdi. Türkiye Oyun Geliştiricileri Derneği (TOGED), bu alandaki yürüttüğü çalışmalara bir yenisini daha ekledi. TOGED ve TED Üniversitesi, yazılım ve tasarım alanında 2 ayrı alan için  Dijital Oyun Geliştirme Sertifika Programı düzenleyecek.

Dijital oyun sektöründeki insan kaynağını sağlamayı amaçlayan programlar, 5 Kasım tarihinde başlayarak her biri 7 hafta sürecek olan programlar 4 ayrı modülden oluşmak üzere 56 saatte tamamlanmış olacak.

Yazılım programına oyun programlama, grafik programlama, mobil oyun geliştirme, oyun motorları ve insan-bilgisayar etkileşimi; tasarım programına 3D modelleme ve animasyon, oyun tasarımı ve oyun grafikleri gibi alanlarda kendisini geliştirmek isteyen kişiler 18 yaşını doldurmuş olması ve lise mezunu olması şart.

Yazılım programında “Unity ile Oyun Programlama“, “Grafik Programlama ve OpenGL“, “Sanal Gerçeklik ve Kullanıcı Tecrübesi” modülleri; tasarım programında ise “Oyun Tasarımı“, “Modelleme ve Grafik Tasarım“, “Animasyon ve Ses” modülleri yer alacak.

Program sonunda başarılı bulunan kişiler İŞKUR tarafından yürütülen İşbaşı Eğitim Programına tabii tutulacak. Katılımcılar ise, TED Üniversitesi ve TOGED tarafından sertifikaları verilecek.

Kaynak: Anadolu Ajansı


Oyun Yapımıyla Uğraşanlara Değerli Fırsat - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

PewDiePie Sözünden Neden Geri Döndüğünü Açıkladı Microsoft, güneş enerjisi için en büyük satın alımı yapıyor Nike ve PlayStation oyuncu ayakkabısı üretti Tesla’nın tam otonom özelliği yakında geliyor YouTube Logosunu, Mobil ve Masaüstü Görünümünü Değiştirdi Ford en çok satılan otomobillerinin satışını durduruyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır