Özdemir Bayraktar kimdir? Nereli ve ne iş yapar?

Ana Sayfa » Kim Kimdir » Özdemir Bayraktar kimdir? Nereli ve ne iş yapar?
Özdemir Bayraktar kimdir? Nereli ve ne iş yapar?

Baykar firmasının yavaş yavaş tanınmasının ardından Özdemir Bayraktar kimdir, nereli, ne iş yapar gibi sorular aranmaya başlandı.

Baykar Makina, 1984 yılında  Özdemir Bayraktar tarafından otomotiv endüstrisinin yerlileştirilmesi amacıyla hassas motor, pompa ve dişli kutusu gibi yedek parçalar imal eden bir şirket olarak kuruldu. Ayrıca şirket yüzde yüz yerli sermayeye sahip olmasıyla da dikkat çekmekte. 2000’li yıllarda havacılık endüstrisinde yaşanan hızlı paradigma değişiminin sunduğu elverişli ortam içerisinde insansız hava aracı teknolojileri geliştirmeye odaklanarak Ar-Ge faaliyetlerini başlatan Baykar Makina, böylece sektöre giriş yapmıştır.

Özdemir Bayraktar kimdir?

1972 yılında İstanbul Teknik Üniversitesi Makine Mühendisliği bölümünden mezun olduktan sonra 2 yıl boyunca İTÜ Motorlar Kürsüsü Profesörü İsmail Hakkı Öz’ün araştırma asistanlığını görevini yürüterek içten yanmalı motorlar konusunda yüksek lisans çalışmasını tamamlamıştır. Ayrıca Türkiye içerisinde sanayi sektöründeki birçok firmaya da teknik yönetici konumunda çalıştı.

1984 yılında otomotiv sektörüne yönelik çalışmalarına katkı sunmak maksadıyla Baykar Makina’nın kuruluşuna vesile oldu. Hassas talaşlı imalat sektörüne yönelik birçok özgün makine tasarımı ve imalatı, parça işleme aparat tasarım süreçlerini yönetmiştir. Ayrıca havacılığa olan merakı sonucunda hususi pilot lisansına da sahip oldu.


Özdemir Bayraktar kimdir? Nereli ve ne iş yapar? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Kurtlar Vadisi Darbe Geliyor ! YouTube politikaları içerik üreticileri için geliştirildi İnstagram’a Çevrimdışı Modu Geldi Microsoft ve Facebook’un denizaltı veri kablosu tamamlandı Rihanna, Apple Music’te 2 milyar akışı geride bıraktı Opera Kullanıcılarının Başı Dertte !

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır