Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018

Ana Sayfa » Tüketici Elektroniği » Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018
Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018

Wi-Fi teknoloji artık hayatımızın her yerinde olmak üzere başta akıllı telefonlar olmak üzere birçok teknolojide yer alıyor. Evlerimizi de Wi-Fi teknolojileri ele geçirerek birçok elektronik eşyayı uzaktan kontrol etmemize yarıyor. Bu içerikte de en iyi akıllı fişler için bir liste hazırladık.

Wi-Fi teknolojisi son zamanlarda birçok elektronik cihaz ve eşyalardan nasibini alarak hayatımızın birçok yerinde kullanmaya başladık. Bir çoğumuz farkında bile olmasa da evimizdeki birçok elektronik eşya Wi-Fi teknolojisi ile yönetilebilir hale getirildi. Bunlardan biriside fişlerde küçük bir teknoloji ile akıllı hale getirilerek uzaktan açma/kapama yapa bilinir hale geldi. Wi-Fi bağlantısı, daha doğrusu internet bağlantılı akıllı fiş, görünüşte imkansız olan şeyi yapmanıza imkan tanıyor. Fiziksel olarak duvar prizine takıp ardından sorun çıkmaması için çıkarmamız gerekiyor. Artık fişleri evde, işyerinde, tatil yerinde ya da herhangi bir yerden açıp kapatabilirsiniz. Konumuzda sizlere en iyi akıllı fişler adlı bir liste hazırlayarak en iyi akıllı fişler için seçim yapmanızı sağlayacak ufak kıyaslamalarda yaptık.

Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018;

Wi-Fi teknolojisi, evimizin her köşesinde yer alan prizler ile fişlere getirmiş olduğu teknolojisi sonucunda akıllı fişler, birçok amaçla kullanılabilir. Ancak şuan ki akıllı fiş teknolojisi sandığımızdan daha ileriye giderek daha fazla özellikleriyle birçok seçenek sunuyor. Örneğin ışıklar ve diğer ev aletleri karanlık olduğunda otomatik açılması veya evden uzaklaştıkça elektronik eşyaları otomatik olarak açıp kapatmak için de kullanabilirsiniz. Bu noktadan sonra en iyi akıllı fişler içeriği sizi dahada heyecanlandırmış olsa gerek.

1- Belkin Wemo Insight Switch

Çoğu akıllı fiş gibi Belkin WeMo Insight Switch, gerçek duvar prizinizle kontrol etmek istediğiniz cihazın normal fişinin arasına sığar. Sonucunda şebeke ile uzaktan kontrol edilebilir hale gelir. Bu özel durumda, Belkin WeMo Insight Switch hem Insight Switch‘e bağlı olan herhangi bir şeyi açıp kapatmak için mevcut Wi-Fi ağınızla (veya bir 3G/4G mobil internet bağlantısı) birlikte çalışır.

Belkin Wemo Insight Switch hakkında detaylar

Lambanın veya bağladığınız her şeyin ne kadar süreyle kullanıldığını ve ne kadar elektrik harcadığınızı size söylemek için beraberindeki iOS/Android uygulamasını da kullanabilirsiniz. Ayrıca, bir zaman çizelgesi ekleyebilirsiniz, böylece bağlı cihazlar önceden ayarlanmış sürelerde otomatik olarak açılır ve kapanır – örneğin, çocuğunuz ekran zamanını bitirdikten sonra TV’yi otomatik olarak kapatmak için kullanabilirsiniz.

2- Hive Active Plug

Hive Active Plug hakkında detaylar

British Gas‘ın Hive Hub ile birlikte çalışmak üzere tasarlanan Hive Active Plug, Belkin WeMo Insight Switch‘in yaptığı gibi çalışır. Ütü yaptığınızı kontrol etmenize ya da üst katta yatarken bir sıcak çay için su ısıtıcısını oturduğunuz yerden kontrol edebilir isiniz. Doğal olarak, Hive Active Plug, birlikte ücretsiz Hive iOS/Android uygulaması kullanılarak kontrol edilir. Bağlı cihazları günde altı kere açıp kapata bilmenizi sağlayan bir zamanlayıcı içerir. Ayrıca birbirleri ile birlikte çalışan eylemler oluşturmak için: örneğin, bir kapı veya hareket algılayıcısı tetiklendiğinde su ısıtıcısını, radyo ve bağlı lambayı açılmasını sağlayabilirsiniz.

3- Elgato Eve Energy

Elgato Eve Energy hakkında detaylar

Elgato, Apple cihazları için TV alıcısı ve videoya alma ürünlerinde uzmanlaşmıştı. Şimdi ise yalnızca şimdi akıllı ev teknolojisine odaklanıyor. Elgato‘nun Eve Energy akıllı fişi kısıtlı olarak sadece Apple merkezli ancak aynı zamanda AppleOS ile TVOS 10‘u da içeren Apple HomeKit ile derin uyumluluk sunuyor. Ayrıca özellikleri kullanabilmeniz için Eve adındaki mobil uygulamasını sizlere sunuyor.  Alışılmışın dışında Eve Energy, bir Wi-Fi yerine Bluetooth 4.0 Smart teknolojisini kullanıyor. Bu, bağlı cihazları evden uzaktan kapatmak veya açmak için  4. nesil Apple TV‘ye ihtiyacınız olacağı anlamına geliyor.

4- TP-LINK HS110

TP-LINK HS110 hakkında detaylar

Ağ uzmanı olan TP-Link‘teki bu akıllı fiş, bağlı cihazları evde ya da uzakta olmak üzere uzaktan kontrol etmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip. Ürünün itici gücü, kablosuz yönlendiriciniz aracılığıyla TP-Link HS110‘a bağlanan iOS ve Android cihazları için ücretsiz Kasa adındaki uygulamayı kullanabilirsiniz. Ayrıca, Amazon Echo‘unuz olması koşuluyla sesinizle de kontrol edilebilirsiniz. Kasa uygulaması kullanımı kolaydır ve akıllı fişini açıp kapatmanızı, özel eylemler oluşturmanızı ve bağlı cihazların gün boyunca otomatik olarak açılıp kapanmasını tetikleyebilecek bir zamanlama ayarlamanızı sağlar. TP-Link HS100 akıllı fişten daha ötede olarak cihazda enerji denetimi bulunmakta ve böylece bağlı bir cihazın ne kadar süreyle aktif olduğunu ve ne zaman açık olduğundan ne kadara mal olduğunu görebilirsiniz.

5- Panasonic Smart Plug KX-HNA101EW

Panasonic Smart Plug KX-HNA101EW hakkında detaylar

Panasonic‘in Smart Home sisteminin bir parçası olarak kullanılmak üzere tasarlanmış ve tek bir fişe takıla biliniyor ve 50’ye kadar cihazı mümkün kılıyor. Bu nedenle, Panasonic Smart Plug, geçici müşterilere hitap etmesini veya akıllı ev yolculuğunda yeni başlayacaklar için sınırlıyor. Panasonic Smart Plug, diğer akıllı fişler gibi, uzaktan bağlı cihazları herhangi bir yerden kullanabileceğiniz gibi, övgüye değer bir şekilde iOS ve Android platformlarında Home Network adındaki uygulamasıyla hizmet veriyor. Alışılagelmiş bir şekilde, Wi-Fi veya Bluetooth yerine DECT kablosuz radyo teknolojisine güveniyor. Ancak diğer cihazlarla tek tuşla eşleştirme sunuyor ve içeride 50 metreye kadar uzun bir çalışma menzili sunuyor.

Akıllı fişin önündeki yeşil LED düğmesi hem durum göstergesi hem de kullanışlı geleneksel bir anahtar gibi işlev görür. Aynı zamanda aşırı akım koruması içerir, bu nedenle kısa devre veya aşırı akım durumu durumunda otomatik olarak kapanır ve neler olduğunu anlatan bir bildirim gönderir.

İçerikte yer alan bazı ürünlerin Avrupa standartları bulunmamaktadır. Bu nedenle ürünü almadan önce hangi ülkede yaşadığınıza bağlı olarak ülkenin kullanmış olduğu priz standartlarına uygun ürünü satın alınız.


Özelliklerine göre en iyi akıllı fişler 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Apple ve Spotify Arasında Büyük Kavga Başlıyor İşte Nvidia’nın Yeni Ekran Kartı TP-Link Yeni Telefonu Satışa Sunuldu YouTuber Ali Can hayatını kaybetti Hoverboard Technologies’in Yeni Kaykayı 200 Bin Uber Hesabı Silindi

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır