Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018

Ana Sayfa » Donanım » Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018
Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018

Bilgisayarlar için önemli bir etken olan sabit sürücüler, uzun süreli kullanım, dosya aktarım hızı gibi birçok önemli konuma sahip. Bu yüzden rahatlıkla dosya barındırma ve aktarım için en iyi SSD‘leri seçmenizde büyük yarar var.

Uzun süre kullanım için sabit sürücüler bizler için önemlidir. İçerisinde bulunan veriler dışında aktarım hızı gibi birçok konuda avantaj sunar. Uzun süredir bilgisayarın depolanması için yalnızca bir seçenek ile kaldınız ve yavaş aktarım hızıyla idare ettiyseniz şimdi değiştirme zamanı. Neyse ki, 2018’de daha iyi bir seçim var. En iyi SSD‘ler veya yarı iletken sürücüler, neredeyse anlık önyükleme süreleri ve veri aktarmaları ile mekanik disklerin yavaş yavaş taranmasını önlemeye yetecek kadar hızlıdır.

İşte Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018;

Neyse ki, en iyi bilgisayarlardan biri olmasa bile, bu harika avantajlardan yararlanabilirsiniz. En iyi Ultrabook‘lar ve en iyi SSD‘ler aslında birbiri için üretilmiştir. Ultrabook‘ların taşınabilirlik ve hafif tasarımı, SSD‘lerin hızını ve dayanıklılığını mükemmel bir şekilde birbirlerini tamamlar. Sonuç olarak uzun yükleme ekranlarına veda edebilirsiniz. Ayrıca, 2018’de, SSD‘ler her geçen gün daha hızlı, daha büyük ve hatta daha ucuz olmaya devam ediyorlar. Bu nedenle, en iyi SSD‘lerden birini satın almak için daha iyi bir zaman olmadı.

En iyi SSD: Samsung 960 Evo

En iyi SSD: Samsung 960 Evo

Zaman geçtikçe ve M.2 teknolojisi her yerde daha da yaygınlaşırken, Samsung 960 Evo‘nun neden 2018’de satın alabileceğiniz en iyi SSD olarak kaldığını görmek oldukça kolay. Sırasıyla 3,200MBps‘ye ve 1.900MBps‘ye kadar okuma ve yazma süreleri ile son derece hızlı. Daha iyi olan, 1TB alana kadar kapasiteye sahip olması ve bu alanı verimli bir şekilde kullanabilmesi, tam yükte 5,7 watt‘lık bir güce ulaşmasıdır.

En iyi oyuncu SSD: Kingston HyperX Predator

En iyi oyuncu SSD: Kingston HyperX Predator

Kingston‘un HyperX dizisi, oyunculara yöneliktir. Kulaklıkları, fiyatlarının işaret edebileceğinden çok daha kaliteli olduğu ve HyperX müşteri desteğinin mükemmel olduğu biliniyor. Oyun bilgisayarları için SSD‘ler bir M.2 form faktörüne sahiptir. Ancak PCIe‘nize başka bir genişleme kartı gibi takılan yarı yükseklikte bir adaptörle de mevcuttur.

En iyi NVMe SSD: Samsung 960 Pro

En iyi NVMe SSD: Samsung 960 Pro

NVMe standardı, katı hal sürücülerinin güçlü yönlerini en üst düzeye çıkarmak için tasarlandı ve Samsung 960 Pro tam olarak avantaj sağlıyor. Bir M.2 form faktörü ve 3500 MBps‘ye varan okuma hızları ile bu SSD‘ler zaten cazip, ancak 2TB kadar büyük olduğu gerçeği inanılmaz. Tüm bu depolama için ucuz olmaz, ancak çok fazla (ve LOTS) hızlı depolama alanına ihtiyacınız varsa kesinlikle buna değer.

En İyi PCIe SSD: Toshiba OCZ RD400

En İyi PCI'e SSD: Toshiba OCZ RD400

Çok sayıda seçenek arıyorsanız, Toshiba OCZ RD400 serisi diskler 4 boyutta ve üç farklı form faktörüne sahip: M.2, M.2 2280 ve ek kart (AIC). Tüm boyutlar tüm form faktörlerinde değildir, bu yüzden hızlı bir 1TB sürücü arıyorsanız, bilgisayar kasasında yer olduğundan emin olun.

En iyi M.2 SSD: WD Black PCIe SSD

En iyi M.2 SSD: WD Black PCIe SSD

WD‘nin bu M.2 SSD‘si 5 yıl garantilidir. 512GB modelinde 2050 MBps okuma ve 800 yazma gibi oldukça mükemmel okuma/yazma sürelerine sahip. Kurulum veya işletim amaçlı kullanım için harika, ancak maalesef mevcut boyutlar, depolama söz konusu olduğunda çok fazla esneklik bırakmıyor.

En iyi SATA 3 SSD: Samsung 860 Pro

En iyi SATA 3 SSD: Samsung 860 Pro

SATA 3 artık dünyada en sıcak SSD teknolojisi olmayabilir, ancak Samsung 860 Pro ile şirket, yaşlanan form faktöründe yaşamın olduğunu gösteriyor. 4 TB‘a kadar depolama ve SATA 3 bağlantısının teorik maksimum seviyesine ve en üst düzey güvenilirlik ve güvenliğe yaklaşan aktarım hızları sunan Samsung 860 Pro, hala SATA 3‘e tutunan herkes için en iyi SSD‘dir.

En iyi U.2 SSD: Intel 750 Series

En iyi U.2 SSD: Intel 750 Series

U.2 standardı daha büyük SSD kapasitelerine izin verir ve tüm bu verileri ileri ve geri göndermek için bilgisayarınızın PCIe x4 yuvasını kullanır. Intel 750 serisinde kablo bulunur, böylece sürücüyü kasanın içine yerleştirebilir ve anakartınızın üzerindeki PCIe yuvasına takabilirsiniz.

En iyi bütçe SSD: Samsung 860 Evo

En iyi bütçe SSD: Samsung 860 Evo

Samsung 850 Evo, 2014 yılında piyasaya sürüldüğünde, kitleler tarafından uygun fiyatlı ve ulaşılabilir hale getirilebilecek mükemmel performansı nedeniyle son derece başarılı ve popüler bir SSD oldu. SATA3 arayüzü ile sınırlı olmasına rağmen, Samsung 860 Evo, üstün fiyatını korurken, gelişmiş okuma/yazma hızları ve bir dizi form faktörü ile selefi üzerinde performans gösteren bir performans sunuyor. 860 Evo, cebinizi yakmayacak şekilde, hızlı yükleme hızlarına dalmak isteyen herkes için inkar edilemez en iyi SSD‘dir.

En dayanıklı SSD: HP S700 Pro

En dayanıklı SSD: HP S700 Pro

Birden fazla bilgisayardan geçecek bir SSD‘ye ihtiyacınız varsa, HP S700 Pro tam olarak istediğinizdir. Hayatı, 2 milyon saate kadar kullanım ve 650 terabayta kadar yazılı garanti sunacak. Bu, devam edebilecek bir şeye ihtiyacınız varsa satın alabileceğiniz en iyi SSD‘lerden biridir. Ancak SATA arabirimi, okuma/yazma bölümünde bazı şeyleri yavaşlatır ve teknik olarak daha uzun süre dayanmasına yardımcı olur.

En iyi SSD önyükleme sürücüsü: Intel 760p Series SSD

En iyi SSD önyükleme sürücüsü: Intel 760p Series SSD

 

Yıllar boyunca, NVMe SSD‘ler çok pahalıydı. Ancak, 760p SSD‘leri ile Intel bazı kalıcı durumları değiştirmeye çalışıyor. 760p, Samsung 960 Evo‘nun sadece biraz gerisinde olan ve 3,056 MB/s okuma hızı ve 1,606 MB/s yazma hızına ulaşan üst raf performansına sahip. Ancak Intel 760p‘yi satın alabileceğiniz en iyi SSD‘lerden biri bu sürücü için fantastik fiyat-performans oranıdır. Elbette, daha hızlı NVMe sürücüleri var, ancak buna değmeyecek bir fazlalık ödüyorsunuz. Bu sürücü bizi en iyi SSD‘lerin geleceği için heyecanlandırıyor.

En iyi harici SSD: Samsung Portable SSD T5

Dizüstü veya masaüstü bilgisayarınızın USB Tip-C Gen 2 arayüzünü kullanmadığı sürece, harici bir sürücüye başka bir yere bakmak isteyebilirsiniz. Aksi takdirde, 540/515MBps‘ye kadar okuma/ yazma hızları ile, Samsung Portable SSD T5, daha mütevazı PCIe oyuncularının bazılarına ayak uydurabilir. Bu da hareket halindeyken çalışması gereken herkes için en iyi SSD‘lerden biri olur.

İçerikteki bilgiler TechRadar sitesinden alınıp uygun sıralama ve yazıyla yayımlanmış olup, içerikteki yazılar ve görsel içerikler tamamen Webtakibi‘ne ait olup, alıntı olduğu belirtilmeden eklenmesi sakıncalıdır.


Özelliklerine göre en iyi SSD’ler 2018 - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Google’da görsel arama – Mobil ve masaüstü arama nasıl yapılır? GoPro 2017’de Hero 6 Kamera Piyasaya Sürmeyi Planlıyor Dns_Probe_Finished_Nxdomain hatası nasıl düzeltilir? Google, Nexus Telefonlara Sızana 350.000 $ Verecek Messenger’a Sohbet Odaları Geliyor! Honda 2025 Yılına Kadar Sürücüsüz Araç Çıkartacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır