Özge Ulusoy kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Ana Sayfa » Gündem » Özge Ulusoy kimdir? Nereli ve kaç yaşında?
Özge Ulusoy kimdir? Nereli ve kaç yaşında?

Gerek internet ortamına yayılan haberler, olsun gerek magazin dünyasında bulunan ilgisi tükenmeyen Özge Ulusoy, son günlerde merak uyandırmaya başladı. Kendisini mercek altına aldığımızda zaman zaman basına, sıkça magazin dünyasına ve dizilerde kendisine rastlıyoruz. Peki Özge Ulusoy kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Kendisi herkes tarafından tanınmasa da magazin camiası tarafından sıkça dile getirilen İzmirli bir ailenin en küçük çocuğu olan Ulusoy, 28 Ekim 1982 tarihinde Ankara’da doğdu. 2001 yılında dünyanın en prestijli model ajanslarından Amerikan Elite Modellik Ajansı’nın düzenlediği bir güzellik organizasyonu olan Elite Model Look’a katıldı. Bu organizasyonda üçüncülük unvanını kazandı. Bu derecenin ardından Gaye Sökmen Ajans’a kayıt oldu. Aynı zamanda 2003 senesinin Miss Turkey 2003 yarışmasında ikinci seçilen ve bunun ardından Panama’da dünyanın en prestijli güzellik yarışması olan Kâinat Güzellik Yarışması’nda (Miss Universe) Türkiye’yi temsil etti. Orada Uğurkan Erez ile tanıştı. Bu sayede profesyonel modellik hayatına Cengiz Abazoğlu defilesi ile adım attı.

Özge Ulusoy , Arka Sokaklar gibi birçok dizide ve sinema filminde rol aldı

2007’de FOX TV’de yayınlanan Senin Uğruna dizisinde Rafet El Roman ile başrolde oynadı. Aynı yıl Uğurkan Erez Ajans’a geçti ve hâlen o ajansa bağlı olarak çalışmaktadır. Bu sırada modellik kariyerine önemli modacıların ve firmaların defileleriyle devam etti. Bunlar arasında ilk göze çarpan modacılardan Yıldırım Mayruk, Cemil İpekçi, Vural Gökçaylı, Erol Albayrak, Hakan Yıldırım, Cengiz Abazoğlu, Arzu Kaprol, Özlem Süer, Özgür Masur, Etcetura ve Gamze Saraçoğlu; firmalardan ise Beymen, Vakko, İpekyol, Roman, Mavi Jeans, Mudo, Harvey Nichols ve Mango bulunmaktadır.

Önce 2006 yılında ilk sezonda daha sonra 2008 yılında üçüncü sezonda, Kanal D’de yayınlanan polisiye dizisi Arka Sokaklar‘da rol almaya başladı. Bir sezon boyunca “Yeliz Öğretmen” karakterini canlandırdı. 2010 yılında Ferruh Taşdemir ile bir gün süren olaylı evliliği ile adından söz ettirdi. Yine 2010 yılında Star TV’nin Ateşe Yürümek adlı dizisinde rol aldı. 2011 yılında, kendisinin ilk sinema filmi olan Kutsal Damacana: Drakula‘da başrolde oynadı. Aynı zamanda rock grubu Badem’in Sen Ağlama, Kalpsiz, Geceyedir Küsmelerim ve Yorgunum kliplerinde rol aldı. İlker İnanoğlu ile yıllarca beraberliği uzun süre konuşulmuştu.

Ulusoy, biz zamanlar Survivor Türkiye’de yarışmacı olarak yer aldı

Survivor’ın Türk versiyonu olan, Show TV’de yayınlanan ve prodüksiyonu Acun Medya tarafından yapılan Survivor‘da yer almıştı. Ünlüler Grubu‘nda 2 Nisan 2011 tarihinden 6 Haziran 2011 tarihine kadar Dominik Cumhuriyeti’nde yarışmış ve yarışmaya beşinci olarak veda etmiştir. Yarışmadan döndükten bir süre sonra popüler tv programı Bugün Ne Giysem? de yarışmacıların hazırlanıp jüri önüne gönderildiği Uğurlu Oda’yı yönetti. Daha sonra ise Uğurlu Oda’yı bırakıp jüri koltuğuna geçmiştir.

Özge Ulusoy’un eğitim hayatı nasıldı?

İlkokuldan sonra Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Klasik Bale Bölümü sınavlarını kazanarak ortaokul-lise hayatına orada devam etti. Üniversitenin ilk iki yılını da aynı okulda okuyarak üçüncü sınıfta yatay geçişle Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı’na geçti. Orada da bir yıl eğitim aldıktan sonra son senesinde sınıf atlayarak Klasik Bale Bölümü’nden mezun oldu. Miss Turkey 2003 ikincisi olduğu ve profesyonel mankenliğe adım attığı yıl eğitim hayatına da yeniden atıldı. Bu sayede Yeditepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Sanat Yonetimi Bölümü’nü kazanıp eğitimine ikinci bir üniversite okuyarak devam etmeye başladı. Bu okuldan 2007 yılında mezun oldu.


Özge Ulusoy kimdir? Nereli ve kaç yaşında? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Instagram akış yenilenemedi hatası çözümü 2019 Yerli Otomobilden Yeni Bilgiler Ulaştı! Sıfır Bir 5. Sezon 4. Bölüm yayınlandı! Sıfır Bir son bölüm izle En iyi RAM 2018: PC’niz için en iyi bellekler Almanya, Mark Zuckerberg Hakkında Soruşturma Başlattı Facebook Reklamlı Video Dönemini Başlatıyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır