Panasonic Bükülebilir Batarya Projesine Başladı!

Ana Sayfa » Teknoloji » Panasonic Bükülebilir Batarya Projesine Başladı!
Panasonic Bükülebilir Batarya Projesine Başladı!

Panasonic yeni geliştirdiği pil teknolojisi ile bükülebilir pil üretti.Üretilen pillerin kavisli telefonlarda kullanılması bekleniyor.

Teknolojinin gün geçtikçe gelişmesi her gün yeni cihaz ve giyilebilir teknolojiyi bizlere sunuyor.Son zamanlarda üzerinde yoğunlaşılan giyilebilir teknoloji birçok yenilikler ile karşımıza çıkıyor.Özellikle son zamanlarda kulanım oranı artan akıllı telefonlarda bataryaların oldukça büyük olması cihazın şıklığının önüne geçmiş durumda.

Kavisli telefon teknolojisinin artması ile birlikte bataryaların boyutu küçülürken kapasiteleri de azalmış durumda.Kapasitelerin düşmesi ile birlikte kullanıcıyı zor durumda bırakan batarya sorunu çoğu zaman önümüze engel olarak çıkıyor.

Pasasonic‘in geliştirmiş olduğu esnek pil sayesinde kavisli telefon kullanım oranı artacak gibi gözüküyor.Lityum iyon pilin ne kadar bükülmüş veya kıvrılmış olursa olsun içerisindeki şarjın %99’unu koruyacağının garantisini veriyor.Güvenilirlik açısından bakacak olursak diğer bataryalara karşıt bizlere daha çok güvenlik sağlıyor.Lamine dış gövdesi şeklinde yapılandırılan pil sunduğu güvenilir yapı ile daha güvenli şarj temin ediyor.

Şuan için 65 mm x 40 mm boyutlarında üretilen pilin en büyük modeli bizlere 60 mAh değerinde bir kullanım oranı veriyor.Yetkililer, akıllı saatler için bile henüz düşük kapasiteye sahip olan bu esnek pilleri, ilerleyen zamanlarda saat kayışlarının içerisine yerleştirmeyi hedeflediklerini belirtiyorlar.


Panasonic Bükülebilir Batarya Projesine Başladı! - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Xiaomi, GoPro’yu satın alabilir! Meizu Pro 7 Sızıntıları Telefonun Çift Ekranlı Olduğu Yönünde Tayland Sokaklarını Akıllı Yeleğe Sahip Köpekler Koruyacak KFC tek başına yapabileceğiniz drone hediye edecek FIFA Mobile, Android ve iOS İçin İndirilmeye Başlandı! Ruslar, Amerikan seçmenlerini etkilemek için Tumblr’ı kullandı

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır