Papara Nedir? Nasıl Kullanılır ve Avantajları Neler?

Ana Sayfa » Gündem » Papara Nedir? Nasıl Kullanılır ve Avantajları Neler?
Papara Nedir? Nasıl Kullanılır ve Avantajları Neler?

PayPal‘ın ülkemizden uzaklaşması sonucu çıkan alternatif karta bir yenisi daha olan Papara eklendi.

Birçoğumuz PayPal‘ın bir takım nedenlerden dolayı ülkemizdeki hizmeti durdurmak zorunda kaldığına çok üzülmüştü. Fakat aradan aylar sonra İninal kartı alternatifi gelsede tam anlamıyla iş görecek bir seviyede değildi. Çünkü henüz para çekebilme özelliğine sahip değil(diğer başka kartlara para gönderme de dahil). Artık eskisini bırakıp yenisine geçme zamanı diyebiliriz. İninal’e göre daha çok avantaj sağlayan Papara kart hizmetini ve harika ve anlaşılabilir arayüzü ile asıl hizmetine başlamış durumda.

Papara kısaca nedir?

Papara dijital bir cüzdan olarak düşünsek de diğer alternatife göre birçok avantajlı yönü bulunmakta. Bununla birlikte dijital ortamda para transferi vb. konularda bizlere eski alternatife göre büyük bir desteği sağlayabilir.

Papara nasıl kullanılır?

papara.com adresinde hızlı bir şekilde hesap açarak kullanım için ilk adımı tamamlaşmış oluyoruz. Daha sonrasında hesap onaylama işlemlerini tamamlamanın ardından hizmetin kart modeline sahip olmak için banka hesabından veya ATM’den minimum 10TL aktarma yapıyoruz. En önemli adım olarak ” Papara Card” bölümüne girerek başvuru işlemlerini başlatıyoruz. Adres bilgilerini girerek ilerleyen işlemleri onaylıyoruz. Daha sornasında kartınız elinize ulaşacaktır.

Bu dijital cüzdanın avantajları neler?

Dijital bir cüzdan görevi gören hizmet, hem dijital hem de günlük yaşantımızda önemli hizmeti dönecek.

  • Para yükleme yöntemi olarak banka hesabı ve ATM’den yapabilirsiniz.
  • Cep telefonuna, e-posta adresine ve hesap numarasına para gönderebilirsiniz.
  • En avantajlı kısmı hesabınızdaki parayı banka hesabına yatırabilir veya ATM’den paranızı çekebilirsiniz. İninal‘de bu özelliğin olamaması en büyük dezavantajıydı.

Enpara ile kıyasıya kapışacak özelliklere ve avantajlara sahip olması PayPal‘ın unutlmasına büyük yol açacak. PayPal ile işlemlerimizi ne kadar hızlı gerçekleştirsekte hizmetin Türkiye‘de gerçekleştirmesi daha fazla özelliğe sahip olmasını sağlamakta.  Şuan tam anlamıyla yaygınlaşmasada bir süre sonra yavaş yavaş tanınmaya ve kullanımı artacak. Bu hizmetinin çıkmasıyla birlikte PayPal hafızalarımızdan yavaş yavaş silinmeye doğru gidecek.

 


Papara Nedir? Nasıl Kullanılır ve Avantajları Neler? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

5G’nin Yeni Logosu Belli Oldu Yeni Apple iPad artık mağazalarda mevcut! YouTube, mesajlaşma özelliğini aktif hale getirdi Vodafone 4.5G yoksa 4.5GB var kampanyası! Note 5 (Wipe) Format Atma İşlemi Nasıl Yapılır ? YouTube Mobil Veri Kullanımı İçin Ayar Test Ediyor

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır