PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor?

Ana Sayfa » Gündem » PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor?
PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor?

Bildiğiniz üzere Paypal Türkiye’deki faaliyetlerini 6 Haziran 2016’da durdurmasıyla kullanıcılar bu duruma çok üzülmüştü. Hatta Paypal’ın yerine geçebilecek bir alternatif arayışına girmişti. Ama biliyoruz ki Paypal’ın yerine geçebilecek herhangi bir alternatif bulunmuyor bence.

Aradan kısa bir zaman sonra Paypal açıklamasında, Türkiye’deki kullanıcılarına tekrardan hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması için çalışmaların devam ettiği ifadelerine yer vermişti. Daha sonra ise, 15 Haziran 2016‘da Entrepreneur of the Year etkinliğine katılan PayPal CEO’su Dan Schulman, konuyu yakından takip ettiğini söylemiş ve Türkiye ile ilgili gerekli aksiyonların alınacağını belirterek PayPal’ın Türkiye pazarına yeniden döneceği sinyallerini vermişti.

BDDK‘nın ilerlediği yoldan dolayı sözleşme iptal edilmiş ve sunucuların Türkiye’ye taşınmasını istenmişti. Her iki tarafta da karmaşa olsa da tam olarak nasıl çözüm bulunacağı tam olarak belli değil. Ama umut kesmek ile bitmeyecek. PayPal’ın Türkiye operasyonlarını durdurmasına yönelik ilk açıklaması, “Gelecekte Türkiye’deki müşterilerimize yeniden hizmet verebilmek için gerekli izinlerin alınması yönündeki çalışmalarımız devam edecektir” şeklindeydi.

FETO/PDY‘nin Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu‘ndaki (BDDK) yapılanmasına ilişkin soruşturma çerçevesinde 30 Kurul Murakıbı hakkında gözaltı kararı verildi. 18 Murakıp gözaltına alındı. BDDK lisansını onaylamadığı gerekçesi ile Türkiye’den çekilen PayPal, bu gelişmeler dahilinde tekrar başvuru yapacağını açıkladı.

Eğer başvuru olaylardan sonra kabule edilirse gerekli isteklerin yerine getirlimesi 3 senelik bir süreç başlayacaktır. Buda demek oluyor ki Paypal kullanıcılarına 3 senelik bir kullanım hakkı tanınacak.


PayPal Türkiye’ye geri mi dönüyor? - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

Mobtekno06 Ekim 2016

Hadi bakalim heyecanla bekliyoruz 🙂 Umariz kabul olurda en kisa zamanda isimize döneriz.

Fatih Mehmet Ökçe26 Ocak 2017

Paypal gitti gideli webmsater ortamlarında bi düşüşlük var herkes işini paypal ile kolayca halledebiliyordu tekrar dönmesi güzel olabilir.

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Android 8.1 güncellemesiyle Wi-Fi hızını gösteren etiket geldi Chrome 56 Yeni Özelliklerle Geliyor Twitter, Canlı Yayın Özelliğine Kavuştu! ByLock uygulaması hakkında bilmediğiniz 5 bilgi Bitcoin hırsızları gözlerini kullanıcıların birikimlerine dikti Google Geliştiriciler Konferansının Tarihi Belli Oldu

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır