Pentagon’daki Binlerce Gizli Çalışan Deşifre Oldu

Ana Sayfa » Teknoloji » Pentagon’daki Binlerce Gizli Çalışan Deşifre Oldu
Pentagon’daki Binlerce Gizli Çalışan Deşifre Oldu

Pentagon’daki çalışanlar deşifre oldu.Amerika Birleşik Devletlerinin Savunma Bakanlığı ve Genel Kurmay Başkanlığının bağlı olduğu Pentagon‘a yapılan iş başvurularının saklandığı Amazon sunucularında çalışanların yaptığı acemice bir hata sonucunda çok önemli bir güvenlik açığı tespit edildi ve hackerların yaklaşık bir yıldır bu açığı sömürdüğü bilgisi ortaya çıktı.

ABD’nin hem Pentagon binasında hemde ülke içi ve dışında görev alacak taşeron çalışanların iş başvurularındaki detaylar ele geçirildi.Operasyonlarda görev alacak kişilerin iş başvurularının sızdırılması yabancı devletlerin istihbaratları için oldukça değerli olduğu kaçınılmaz bir gerçek.Bu değerli bilgilerin ise şuan hackerların elinde olduğu biliniyor.

Açığı Siber Güvenlik Şirketi Buldu

Amazon S3 sunucusunda saklanan verilerde 9400 iş başvurusunun yanı sıra Irak ve Afganistan’da ABD kuvvetlerine yardım eden yerel muhbirlerin bilgilerinin de bulunduğu anlaşıldı.Bu bilgilerin devletlerin eline geçmesi sonucunda orada ki muhbirlerin hayatının tehlikeye gireceği de bir gerçek.Kaliforniya’da kurulu siber güvenlik şirketi olan UpGuard’ın Pentagon sistemlerini kontrol etmesi sonucunda söz konusu açığın bulunduğu ortaya çıktı.

Pentagon konuya dair henüz bir açıklama yapmadı fakat deşifre olan muhbirler hakkında Pentagon’un bir çalışma başlattığı tahmin ediliyor.


Ekleyen :Fahrettin KılıçTüm Yazıları İçin Tıklayınız

Pentagon’daki Binlerce Gizli Çalışan Deşifre Oldu - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Tesla dünyanın en büyük pilini üretti HBO, Westworld’ün 2.sezonuna ait yeni fragman yayınladı Facebook Community Help kriz aracı artık bireylerle sınırlı değil Vodafone 4.5G yoksa 4.5GB var kampanyası! Chrome 66, otomatik yürütülen içerikleri engelliyor Samsung, Huawei’ye Ödeme Yapacak

FACEBOOK'TA BİZ

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır