PewDiePie Canlı Yayında Irkçılık Yaptı

Ana Sayfa » Gündem » PewDiePie Canlı Yayında Irkçılık Yaptı
PewDiePie Canlı Yayında Irkçılık Yaptı

Dünyanın en popüler YouTube kullanıcısı PewDiePie, yine ırkçı bir yorumla tekrardan karşımıza çıkıyor.

57 milyondan fazla abonesi bulunan dünyanın en popüler YouTube yayıncısı olan PewDiePie, bu sefer canlı yayın içerisinde ırkçı bir kelime kullanarak tepkileri üzerine çekti. Yayın içerisinde oynadığı oyun sırasında tepkisi üzerine siyahilere karşı hakarette bulundu. Daha öncelerinde birkaç kez yapmış olduğu hatalardan ders çıkaramayan Felix Kjellberg, kendisini  üçüncü kez bir hataya sürükledi.

PewDiePie canlı yayında siyahi insanlara hakaret etti

En çok para kazanan YouTube yıldızı olarak bilinen Kjellberg’in etrafındaki bu sefer, canlı yayın sırasında Player Unknown Battlegrounds adlı oyunu oynarken nigger (Afrika kökenli siyahi bireyler için söylenen aşağılayıcı bir kelime) kelimesini kullandı. Bunun üzerine sosyal medyadan büyük tepkiler almaya başladı.

Bu Felix Kjellberg‘ün ilk defa yapmış olduğu ırkçı bir eylem değil. Daha bu yılın başlarında başına büyük bir dert açmayı başarmıştı. Olay; Kjellberg’in “Tüm Yahudilere Ölüm” yazan bir işaret tutmak için Kjellberg’in Sri Lanka merkezli bir grup erkeğe para vermesiyle başlamıştı. Ünlü içerik üreticisinin asıl amacı Fiverr adındaki Freelancer platformunu tanıtmak olurken biraz aşırıya kaçması kötü sonuçlanmasına sebep oldu. Disney, Şubat ayı başında Felix ile olan sözleşmesini iptal ederken YouTube, anti-Semitik klipleri veya Nazi ile ilgili görüntüden sonra 9 videoya sahip olduğu abonelik tabanlı Red servisinden düşürdü.

Bu yıl yine IŞİD ile ilgili Twitter paylaşımından sonra sosyal medya hesabından milyonlarca takipçi kaybetmişti.

İlginizi Çekebilir :  Enes Batur aylık izlenmede PewDiePie'yı büyük farkla geçti

PewDiePie Canlı Yayında Irkçılık Yaptı - Yorumlar

YORUMLARINIZI PAYLAŞIN

 

Yapılan Yorumlar

SOSYAL MEDYADA BİZSitemizin sosyal medya hesapları

RASTGELE İÇERİKLER

Facebook’ta Yorumlara İfade (emoji) Bırakma Özelliği Geldi Super Mario Run, Android Kullanıcıları İçin Yayınlandı Cem Korkmaz intihar ettti! Ankara Sokaklarında Gripper İle Ödül Avı 180.000’den fazla iPhone uygulaması iOS 11’de çalışmayacak Sony E3 Konferansı’nda Tanıtmış Olduğu Bütün Oyunlar!

FACEBOOK'TA BİZ

Bu site HOSTAZOR tarafından barındırılmaktadır.

Webtakibi - Tüm Hakları Saklıdır